Zobacz co twoje oczy mówią na temat stanu twojego zdrowia

Oczy nie kłamią!


 1. 1 Białe plamki na rogówce


  To dość powszechne zjawisko wśród ludzi noszących szkła kontaktowe. Może być objawem infekcji rogówki. Nawet niewielkie obrażenia spowodowane soczewkami mogą prowadzić do zakażenia. Szczególnie zagrożeni są ci, którzy noszą przeterminowane soczewki.
 2. 2 Biała otoczka wokół tęczówki


  Najczęściej to po prostu objaw starzenia się i nie jest powodem do zmartwień. Jeżeli jednak daleko ci jeszcze do wieku emerytalnego, biała otoczka tęczówki może oznaczać za wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów, co często idzie w parze ze zwiększonym ryzykiem zawału serca i udaru mózgu.
 3. 3 Zaczerwienione białka


  Przyczyną czerwonych oczu może być oczywiście niewyspanie lub/i przemęczenie, a także długotrwała praca przed komputerem czy działanie wiatru lub słońca. Jeśli jednak oczy są zaczerwienione bez oczywistego powodu, mogą wskazywać na zwiększone ciśnienie wewnątrzgałkowe (jaskrę), wysokie ciśnienie wewnątrzczaszkowe i cukrzycę.
 4. 4 Suche oczy


  Suche oczy powodują dyskomfort i swędzenie, a tarcie ich rękami uszkadza delikatną skórę wokół nich, co prowadzi do zwiotczenia powiek i zmarszczek. Najczęstszą przyczyną suchości oczu i swędzenia jest sezonowa alergia lub nadwrażliwość na światło, przy czym to drugie może wskazywać na zespół Sjogrena, rzadkie zaburzenie układu odpornościowego.
 5. 5 Przezroczyste plamki przed oczami


  Każdy widzi czasami takie pływające wzorki, szczególnie na tle jasnego nieba, śniegu, czy dobrze oświetlonej białej ściany. Jeżeli jednak dokuczają ci często i odczuwasz przez nie dyskomfort, mogą być oznaką zerwania siatkówki.
 6. 6 Opuchnięte powieki


  Opuchlizna najczęściej jest po prostu konsekwencją zmęczenia i braku snu. Bywa jednak również spowodowana infekcją.
 7. 7 Zółte plamki w pobliżu tęczówki


  Żółta plamka, tak zwany tłuszczyk, to miękki guzek, który nie wymaga leczenia, jednak może poprzedzać powstawanie skrzydlika, który niszczy rogówkę, dlatego w przypadku jego występowania warto skontaktować się z lekarzem.
 8. 8 Mimowolne łzawienie oczu


  To brzmi paradoksalnie, ale mimowolne łzy są objawem suchego oka. Z tym zjawiskiem często mają do czynienia ludzie spędzający zbyt dużo czasu przed komputerem czy telewizorem. Takie łzawienie to objaw porażenia nerwu kontrolującego mięśnie twarzy. Może być również skutkiem zakażenia wirusowego.
 9. 9 Mroczki przed oczami


  Częste widzenie ciemnych plamek przed oczami mogą wskazywać na słabe krążenie i niedotlenienie mózgu, zaburzenia metabolizmu, cukrzycę.
 10. 10 Zanikanie części obrazu w polu widzenia


  Jeśli od czasu do czasu zdarza ci się coś takiego, jest to oznaka migreny ocznej. Mogą jej towarzyszyć bóle głowy. Jest ona niewątpliwie męcząca, ale nieszkodliwa i póki co nie ma metod jej leczenia.
 11. 11 Rozmazany obraz


  Jeśli nie masz wady wzroku, rozmazany obraz może być oznaką cukrzycy lub zaćmy.
 12. 12 Żółte białka


  Najczęściej jest to objaw problemów z wątrobą i woreczkiem żółciowym.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
1
Lol
Że co? Że co?
6
Że co?
WTF WTF
4
WTF
Cholera Cholera
2
Cholera
Japier Japier
1
Japier
Wkurw Wkurw
1
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
1
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
1
Uwielbiam
Straszne Straszne
14
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
2
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek