Zaczęło się! Uwielbiany aktor, który przez lata gwałcił koleżanki z pracy, wreszcie stanął przed sądem

Kiedyś ulubieniec Ameryki i całego świata, dzisiaj jedna z najbardziej kontrowersyjnych postaci show biznesu. 79-letni Bill Cosby oskarżany o to, że przez lata odurzał i gwałcił kobiety, wczoraj stanął przed sądem w sprawie wytoczonej przez jedną z nich. W przeciągu 2 tygodni poznamy wyrok.


Bill Cosby Show

Pamiętacie ten serial o przesympatycznej afroamerykańskiej rodzinie? Wszyscy uwielbialiśmy "Bill Cosby Show". Nikt wtedy nie przypuszczał, że wcielający się w rolę doktora Cliffa aktor w rzeczywistości nie jest ani tak sympatyczny, ani dobroduszny jak serialowa głowa rodziny.

Świadkowie twierdzą, że aktor przez wiele lat odurzał środkami usypiajacymi i wykorzystywał seksualnie swoje koleżanki z pracy. Ponad 40 kobiet zeznało, że były jego ofiarami.  W 2005 roku jedna z byłych współpracowniczek Cosby'ego wytoczyła mu sprawę, w trakcie której aktor przyznał się do winy. Proces zakończył się jednak ugodą i ogromnym odszkodowaniem wypłaconym pokrzywdzonej. Sprawa przycichła, jednak plotki wciąż ciągnęły się za gwiazdorem i pojawiało się coraz więcej kobiet, które twierdziły, że zostały przez niego skrzywdzone.

Cosby przez te wszystkie lata milczał, pozostawiając swoje sprawy w rękach prawników. Hollywood podzieliło się na tych, którzy nazywają go potworem oraz tych, którzy stają w jego obronie twierdząc, że rzekome ofiary chcą się wzbogacić na krzywdzie starszego już człowieka, że wybitny aktor padł ofiarą insynuacji, fałszywych oskarżeń, a nawet rasizmu. Na jego stand-upie, z którym objeżdżał Stany widownie zawsze były pełne, a fani żegnali go owacjami na stojąco.

W końcu jednak sprawa wróciła do mediów. W obecnej sprawie oskarżycielką jest Andrea Constand, która twierdzi, że aktor w 2005 roku podał jej tabletkę odurzającą, upewnił się, że ją połknęła, a następnie wykorzystał kobietę. Mimo że takich historii są dziesiątki, tylko sprawa Constand jest na tyle świeża, aby mogła być rozpatrywana w procesie karnym. Inne ofiary zeznają jednak jako świadkowie.

Podczas pierwszej roprawy jedna z nich opowiedziała o tym, jak została zgwałcona przez Cosby'ego w 1996 roku. Była wówczas jego agentką. Oskarżający próbują udowodnić, że aktor miał określony schemat działania, który powtarzał rzez lata w stosunku do mnóstwa kobiet. Wykorzystując swoją pozycję gwiazdy sprawiał wrażenie mentora, wzbudzał ich podziw i zaufanie, zwabiał pod pretekstem pracy, rozmów o ich karierze, a następnie odurzał i wykorzystywał.

Obrona wskazuje na niespójności w tych zeznaniach. Podobno kiedy świadek nie mogła przypomnieć sobie niektórych szczegółów usprawiedliwiając się, że w końcu minęło już ponad 20 lat, adwokat Cosby'ego stwierdził, że ma ona "selektywną amnezję".

Aktor wniósł również własne pozwy, w których oskarża kilka zeznających przeciwko niemu kobiet o zepsucie swojej reputacji, zniszczenie kariery i planów zawodowych. 

W sprawie prawdopodobnie zeznawać będzie również żona komika, która w przeciągu ostatnich lat na przemian deklarowała wsparcie mężowi lub nazywała go potworem.

Proces budzi ogromne emocje w Stanach Zjednoczonych, gdzie "Bill Cosby Show" nie był tylko zwykłym serialem, ale symbolem amerykańskich ideałów, a postać, w którą wcielał się komik, uznawano za odzwierciedlenie amerykańskiej głowy rodziny.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
1
Lol
Że co? Że co?
2
Że co?
WTF WTF
3
WTF
Cholera Cholera
6
Cholera
Japier Japier
7
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
1
Słodko
Płacz Płacz
1
Płacz
nie lubię nie lubię
1
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
6
Straszne
Thuglife Thuglife
3
Thuglife
Porażka Porażka
2
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek