Wzdłuż tej drogi rozkładają się zwłoki ludzi. Nikt ich stąd nie zabiera, turyści idą dalej


Cała Polska żyła przez weekend bohaterską akcją ratunkową pod Nanga Parbat (Himalaje, Pakistan), gdzie polskiemu zespołowi udało się uratować Francuzkę Elisabeth Revol. Jej wspinaczkowy partner, Tomasz Mackiewicz, został jednak gdzieś w drodze powrotnej ze szczytu, którego zdobycie zimą było marzeniem jego życia.

Ciała himalaistów, które zostają w górach, to ciemna strona tego sportu. Na najwyższej górze świata, Mount Evereście, który w ostatnich latach jest wyjątkowo popularnym celem turystyki wysokogórskiej, idzie się po czymś w rodzaju upiornego cmentarzyska.

Wejścia na najwyższy szczyt świata, Mount Everest, są w ostatnich latach tak popularne, że w najpopularniejszych miesiącach w godzinach szczytu tworzą się kolejki. Wtedy też ludzie, którzy przyjechali tutaj z różnych stron świata, mogą przyglądać się drastycznym dowodom na to, że mimo postępu techniki, Himalaje to dalej nie jest niegroźna zabawa. Wzdłuż szlaku leżą zwłoki ludzi, którzy zginęli w trakcie wspinaczki lub zejścia z góry. Leżą tam z różnych powodów: niektórzy w miejscach, do których praktycznie nie da się dotrzeć, inni – po prostu dlatego, że nikt nie zapłacił za sprowadzenie zwłok (a to dużo kosztuje). Ich ciała mumifikuje niska temperatura i wiatr. W przeciągu ostatnich dekad na Mount Evereście zginęło blisko 300 osób, przy czym z roku na rok ta liczba stale rośnie, bo coraz więcej  osób, także bez wymaganego przygotowania, podejmuję tę prbę (uwaga! niektóre zdjęcia drastyczne):

https://youtu.be/CfOKQ5A8Mtg

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek