Wyrzucasz skórkę od banana? To błąd! Poznaj 10 jej zastosowań o których nie miałeś pojęcia

Uwielbiasz smak bananów, ale ich skórki zawsze lądują w koszu. To się zmieni, gdy zapoznasz się z tymi sposobami na jej wykorzystanie.


 1. 1 Wybielanie zębów


  Wystarczy, że co wieczór przez 2 minuty będziesz pocierać zęby wewnętrzną stroną skórki banana. Już po 2 tygodniach zobaczysz efekty!
 2. 2 Walka z trądzikiem, suchą skórą, cieniami pod oczami


  Skórka banana zawiera bardzo korzystne dla skóry olejki i minerały, ma także właściwości bakteriobójcze. Wystarczy raz dziennie przecierać skórę z problemami (twarz, szyja, plecy) wewnętrzną częścią skórki. Możesz też zblendować ją z niewielką ilością mleka i zrobić sobie maseczkę albo wyciąć ze skórki płatki pod oczy i użyć ich jako okładu. Takie zabiegi nie tylko pomogą w walce z trądzikiem i innymi niedoskonałościami, ale także nawilżą skórę, rozjaśnią ją i wyraźnie zmniejszą zmarszczki.
 3. 3 Walka z kurzajkami


  Przyklej plastrem do brodawki kawałek skóry od banana i pozostaw na noc. Zmieniaj okłady tak długo, aż brodawka odpadnie. Bananowe skórki są skuteczne zwłaszcza w przypadku kurzajek na stopach.
 4. 4 Gojenie ran i łagodzenie bólu


  Skórki od bananów zawierają naturalne olejki i enzymy, które złagodzą ból po otarciach, zadrapaniach i oparzeniach słonecznych. Przyklej je za pomocą plastra. Pocieranie ukąszonego miejsca wewnętrzną stroną skórki złagodzi też nieprzyjemne swędzenie po ugryzieniu przez komara. Do tego używa się również cebuli, ale banan jest równie skuteczny, a ma dużo przyjemniejszy zapach…
 5. 5 Usuwanie drzazgi


  Przyłóż kawałek skórki od banana (oczywiście wewnętrzną częścią) do miejsca, gdzie znajduje się drzazga i przyklej plastrem. Miąższ banana ma właściwości rozmiękczające, dzięki czemu po takim okładzie wyjmiesz drzazgę bez problemu.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek