Wypróbuj najlepsze sposoby na kaca z całego świata!

Weekend kojarzy nam się z imprezą i… kacem. Najpierw znajomi, muzyka, świetna zabawa i oczywiście lejący się strumieniami alkohol, który tę zabawę rozkręca. A rano – jak zwykle – niekonsekwentnie obiecujemy sobie, że to był ostatni raz kiedy przesadziliśmy z ilością drinków. Przenikliwy ból głowy, mdłości i wymioty, światłowstręt i wszechogarniająca nienawiść do świata… Problem ten znany jest ludziom na całym świecie od wieków. Dlatego każda nacja wypracowała sobie własne sposoby, aby pozbyć się niechcianego gościa całkowicie lub przynajmniej złagodzić skutki jego obecności. Oto 10 najlepszych sposobów na kaca mordercę.


 1. 1 POLSKA


  Zacznijmy od dobrze znanego nam rosołu. Dla wielu nie ma nic lepszego w „dzień po”, niż miska gorącego, tłustego rosołu ze sporą ilością pieprzu. Najlepiej podanego przez zatroskaną mamę lub babcię. Zazwyczaj rosół pierwszorzędnie koi zmaltretowany organizm. Sprawdźmy jednak, jak radzą sobie w innych krajach.
 2. 2 NIEMCY


  Nasi sąsiedzi wierzą w uzdrawiającą moc śledzia. Rolmopsy zawierają minerały, które uzupełniają utracone na imprezie elektrolity. Poza tym ich słony smak skłania nas również do sięgania po wodę, której na kacu powinniśmy pić jak najwięcej.
 3. 3 FRANCJA


  Francuzi za antidotum na zatrucie alkoholowe uważają świeży sok pomidorowy. Mają sporo racji, ponieważ pomidory zawierają witaminy B1, B6 i C oraz makroelementy takie jak magnez, wapń i potas, które zostały „wypłukane” z naszego organizmu w trakcie libacji. Fruktoza pomaga szybciej trawić alkohol, a zasadowe PH soku pomidorowego koi żołądek.
 4. 4 ANGLIA


  Brytyjczycy są przekonani, że typowe angielskie śniadanie to najlepszy sposób na kaca. Każdy ze składników pełni ważną funkcję w procesie „dochodzenia do siebie” po imprezie. Pomidory są źródłem witamin, jajka zawierają cysteinę, kiełbaski aminokwasy, a boczek tłuszcz spowalniający wchłanianie alkoholu. Do tego fasolka, która dzięki dużej zawartości błonnika pobudza jelita do pracy i tym samym wspomaga wydalanie toksyn z organizmu.
 5. 5 HOLANDIA


  Klin to każdemu znany „lek” na kaca. W Holandii dzień po imprezie zaczyna się piwkiem. Kiedy dostarczamy organizmowi kolejną porcyjkę alkoholu, wywołujący złe samopoczucie metabolizm metanolu zostaje spowolniony. Sposób z pewnością skuteczny, ale leczenie kaca może się przedłużyć. Czasem nawet o kilka dni.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek