Wielkie firmy z USA blokują dostęp użytkownikom z Europy, a to dopiero początek


Wcale nie musicie każdego dnia przeglądać internetu, aby zorientować się, że coś jest na rzeczy. Jeśli mieszkacie w Europie i spróbujecie odwiedzić stronę Los Angeles Times, to ujrzycie dokładnie takie powiadomienie, jakie możecie zobaczyć powyżej. Nie jest to jedyny taki przypadek.

Na coś podobnego możemy natknąć się próbując odwiedzić stronę tytułu Chicago Tribune, czy wszystkie tytuły wchodzące w skład większej grupy Tronc Inc. Z czego jednak to wynika? Winowajcą jest tutaj RODO.

Nie wiemy, jak dobrze musielibyście zabarykadować się w piwnicy, aby informacje o RODO nie dotarły do waszych uszu. Wszystkie firmy, które w jakimkolwiek stopniu operują danymi osobowymi swoich użytkowników, wprowadzają nowe zasady użytkowania serwisów oraz żądają akceptacji nowego regulaminu. 

Nic zresztą dziwnego, najnowsze regulacje, które wchodzą w życie 25 maja br., wywrócą wszystko do góry nogami. Przepisy dotyczące użytkowania, przechowywania oraz przetwarzania danych osobowych mieszkańców Europy zostają znacznie zaostrzone. Dotyczy to również zagranicznych firm, które chcą obsługiwać Europejczyków.

Właśnie z tego wynikają kontrowersyjne działania firm (m.in. tych z Ameryki), których jesteśmy świadkami. Podane przez nas wcześniej przykłady nie są odosobnione. Podobne kroki zastosował właściciel popularnej aplikacji Instapaper - nie jest ona dostępna dla użytkowników z Europy. Zdaniem ekspertów to tylko wierzchołek góry lodowej. 

Dla wielu spółek znacznie łatwiej i taniej będzie wykluczyć rynek, jakim jest Europa, niż wdrażać skomplikowane zmiany dotyczące przetwarzania danych osobowych. Oczywiście większość z nich twierdzi, że jest to tylko rozwiązanie tymczasowe, a wszystko wróci do normy, jak tylko uda się zastosować odpowiednie zmiany. Czy jednak Europejczycy odzyskają dostęp, ot choćby, do Los Angeles Times? Czas pokaże. 

Źródło: The Guardian

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek