Używanie tabletów powoduje powstawanie poważnej choroby – lepiej na to uważajcie!


Pewnie czytając ten tytuł zastanawiacie się „kto w ogóle korzysta z tabletów?”. Jakiś śmieszek pewnie zaraz doda, że „graficy”. Nie mówimy tu jednak o specjalistycznych tabletach graficznych, leczo tych przerośniętych kwadratowych smartfonach, które były popularne kilka lat temu, a teraz prawie nikt ich nie używa.

Okazuje się jednak, że tablety wciąż mają swoich fanów - mało tego! Urządzenia te były tak bardzo żądne „fejmu”, że zaczęły nawet powodować pewną poważną chorobę. Ma ona oczywiście związek z postawą oraz karkiem, dlatego naukowcy nazwali ją roboczo „iPad neck”. 

Schorzenie objawia się mocnym bólem oraz sztywnością karku i bólem barków. Spowodowane jest natomiast nieprawidłową postawą w trakcie korzystania z urządzenia. Pewnie zastanawiacie się, dlaczego nie dotyka ona użytkowników smartfonów. Pewnie dotyka, ale w znacznie mniejszym stopniu ponieważ ze smartfona korzystamy w inny sposób. 

Teblet zwykle kładziemy sobie na kolanach lub na biurku. Najczęściej korzystamy z niego również siedząc na krześle, które nie zapewnia oparcia dla pleców. Nad urządzeniem dodatkowo możemy przesiedzieć nawet kilka godzin, co pogarsza całą sprawę. 

Naukowcy twierdzą, że problemy te dotyczą znacznie częściej kobiet niż mężczyzn (dwukrotnie częściej) oraz dzieci i młodzieży. Jest to poważny problem dla całego społeczeństwa i nie należy go lekceważyć. 

Jeśli dotyka on także ciebie, to zacznij inaczej korzystać ze swojego urządzenia. Używaj krzeseł z oparciem, wyposaż swój tablet w podstawkę oraz klawiaturę, dzięki czemu wymusisz u siebie utrzymanie prawidłowej postawy. Warto również pomyśleć o ćwiczeniach barków oraz karku. 

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek