To już pewne! Już niebawem w Polsce wchodzą zupełnie nowe dowody osobiste. Poznajcie e-dowód


Wszyscy zawsze tak narzekają na ten nasz kraj, twierdząc, że jesteśmy bardzo mocno do tyłu w porównaniu z innymi. W niektórych kwestiach może i racja, jednak Polska stara się nie odstawać i goni światowe trendy. Najlepszym tego przykładem jest zupełnie nowy rodzaj dowodu osobistego, jaki pojawi się w obiegu już od marca przyszłego roku. Będzie to swego rodzaju rewolucja, bo nie zmieni się tylko wzór lecz również jego funkcja.

Poznajcie e-dowód

Czym jednak w praktyce ma różnić się nowy dokument? Ma posiadać wbudowany chip, w którym będą zapisane wszystkie informacje o posiadaczu dowodu, które normalnie można znaleźć na plastikowej karcie. 

Zmiana ma znacznie ułatwić korzystanie z usług administracji państwowej. Pani w okienku nie będzie musiała już wprowadzać wszystkich danych ręcznie do komputera, a wystarczy wczytać dane z chipa i gotowe. 

Nowe dowody zaczną być wydawane od marca 2019 roku. Nie będzie żadnego przymusu. Będą one sukcesywnie zastępowały dowody, którym kończyć się będzie data ważności. W ten sposób do roku 2029 wszystkie dowody osobiste wa całym kraju wymienione już będą na dowody z chipem. 

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek