To, jak wygląda twój okres, mówi wiele o twoim zdrowiu. Te informacje mogą uratować ci życie!


Jasnoróżowy

Jeśli masz jasnoróżowy rozładunek w trakcie jednego z dni twojego okresu, ma to proste wytłumaczenie: masz po prostu "lżejszy" dzień. Jeśli jednak coś takiego dzieje się pomiędzy okresami, trzeba się temu przyjrzeć bliżej. Może być to znak, że jesteś w ciąży lub oznaka jakiejś nierozpoznanej kontuzji.

Krwista czerwień

To prawie zawsze oznaka zdrowia. Jeśli takie krwawienie pojawia się przez plus minus kilka dni i nie jest nadmiernie obfite, nie ma się o co martwić. Jeśli jednak trwa dłużej niż 8 dni, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Ciemny burgund

W trakcie cięższych dni, twoja krew menstruacyjna może mieć ciemniejszy kolor z dodatkiem małych zakrzepów. To też zupełnie normalne. Ale jeśli takie krwawienie utrzymuje się przez dłuższy czas, może to być syptom mięśniaka macicy. Szarawe zakrzepy to z kolei oznaka bardzo wczesnego poronienia. Zaskoczona? Szacuje się, że tak właśnie kończy się nawet około 30-40 procent wszystkich przypadków zapłodnienia,jednak kobiety nawet wtedy jeszcze nie zauważają, że są w ciąży.

Czerwony w odcieniu pomarańczowym

W wielu przypadkach krew ma ten odcień ze względu na to, że śluz miesza się z krwią. Często jednak jest to oznaka jakiegoś rodzaju infekcji, szczególnie jeśli równocześnie pojawia się przykry zapach.

Brązowo-czarny

Brązowo-czarny kolor może cię zaniepokoić. Ale spokojnie! To starsza krew. Albo pozostałości z poprzedniego okresu, albo z początku tego. Generalnie, jest to zupełnie normalne. Wyjątkiem jest, gdy pojawiają się żółte albo pomarańczowe motywy - wtedy może to oznaczać infekcję, albo gdy krwawienie jest intensywne i utrzymuje się dłużej niż jeden dzień - koniecznie skonsultuj się w takim razie z lekarzem.

Bardzo silne krwawienie

Większość kobiet go doświadcza przynajmniej przez część swojego okresu. To oznaka, że twoja macica oczyszcza się bardzo szybko. Jeśli jednak jesteś w stanie napełnić nim trzy lub więcej tamponów czy podpasek dziennie, krwawienie jest zbyt obfite. Skonsultuj się z lekarzem.

Drobinki

Skromne krwawienie, które powoduje tylko wystąpienie kropeczek na twojej podpasce, może być oznaką zaburzenia hormonalnego lub wczesnym symptomem ciąży. Takie krwawienie może też pojawić się w środku ciąży i jest rodzajem oznaczania cyklu przez twój organizm.

Brak okresu

Jeśli nie masz okresu, powinnaś skonsultować się z ginekologiem. Może być wiele tego przyczyn i wcale niekoniecznie jest to ciąża. Może to być tez oznaka menopauzy. Możesz też nie mieć okresu z powodu drastycznego spadku wagi, przeżytego szoku lub przewlekłej choroby. W grę wchodzą też zaburzenia hormonalne.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
5
Lol
Że co? Że co?
14
Że co?
WTF WTF
34
WTF
Cholera Cholera
5
Cholera
Japier Japier
12
Japier
Wkurw Wkurw
11
Wkurw
Słodko Słodko
5
Słodko
Płacz Płacz
4
Płacz
nie lubię nie lubię
3
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
3
Uwielbiam
Straszne Straszne
5
Straszne
Thuglife Thuglife
16
Thuglife
Porażka Porażka
5
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek