Ten szkielet należy do największego pechowca w historii


Wydaje wam się, że macie pecha. W takim razie musicie koniecznie zapoznać się z historią pewnego mieszkańca Vicolo dei Balconi - okolice miasta Pompeje - który w dniu erupcji Wezuwiusza nie miał wyjątkowego szczęścia.

Wszystkim wam zapewne doskonale znane jest wydarzenie, które stoi za całkowitym zniszczeniem miasta Pompeje oraz Herkulanum w 79 roku naszej ery. Nie będziemy więc zasypywać was informacjami dotyczącymi samej katastrofy, lecz przybliżmy historię mężczyzny, któremu poświęcamy dzisiaj nieco uwagi. 

Według badaczy miał on około 35 lat w chwili swojej śmierci. Niestety pech chciał, że w dniu wybuchu wulkanu jego prawe kolano nie działało tak, jak powinno - na co wskazywał uraz kości piszczelowej, wskazujący na stan zapalny, co zidentyfikowali archeolodzy. Wygląda więc na to, że nasz bohater po prostu kulał, przez co nie mógł uciec wraz z innymi. 

Mimo wszystko próbował znaleźć bezpieczne schronienie. Na początku był to ponoć dom, lecz ten szybko zaczął się walić, więc mężczyzna wyskoczył przez okno. Tam też dosięgnął go 300-kilogramowy kamień, który zakończył jego żywot. Kamień trafił go prosto w głowę i zmiażdżył ją tak, że naukowcy do dzisiaj nie mogą znaleźć jej pozostałości. 

To się nazywa mieć prawdziwego pecha. 

Do tego wszystkiego należy dołożyć jeszcze fakt, że zaczęły powstawać memy ze szkieletem w roli głównej. Jest ich naprawdę całkiem sporo.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek