Tak Rosjanie radzą sobie z bezdomnymi zwierzętami przed Mundialem. Zatrute jedzenie i wywóz ciał


Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej zbliżają się wielkimi krokami. Tym razem Mundial ma odbyć się w Rosji. Niestety również tym razem na wszystkim najbardziej ucierpią nie tylko kieszenie podatników, lecz również bezdomne zwierzęta.

Podobne akcje miały miejsce przy okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w roku 2016 i będą miały miejsce w każdym innym stosunkowo ubogim miejscu, w którym będzie się organizować podobne sportowe wydarzenie na taką skalę. Przejdźmy jednak do rzeczy.

W Rosji wygląda to tak, że na ulicach rozrzuca się zatrute mięso, które stanowi łatwy łup dla wygłodniałych psów błąkających się po drogach. Kiedy trucizna zrobi swoje, psy są zgarniane przez specjalne służby, a ich ciała odpowiednio utylizowane. 

Działacze na rzecz praw zwierząt donoszą również o tzw. „szwadronach śmierci” - czyli po prostu ludziach, których zadaniem jest dobicie tych zwierząt, na które trucizna nie zadziałała odpowiednio, lub po prostu znalezienie tych, które mięsa jeść nie chciały. Szwadrony podobno mają płacone od każdego odstrzelonego zwierzęcia. 

W sieci możecie znaleźć mnóstwo materiałów, na których widać psy leżące i konające na ulicach miast w Rosji. 

https://youtu.be/WZEp9ZeJF4I

Wprawdzie rząd rosyjski zapewniał, że bezdomne zwierzęta zostaną odpowiednio zabezpieczone na czas Mundialu, to jednak władze nie mają zamiaru wywiązywać się ze złożonych wcześniej obietnic. 

Aktywiści są zdania, że to FIFA powinna podjąć wszelkie możliwe działania, aby zatrzymać tę machinę śmierci. W przeciwnym razie jeszcze więcej psów padnie ofiarą eksterminacji. 

Jeśli chcecie zrobić coś, żeby choć trochę pomóc w całej sprawie, podpiszcie petycję, którą znajdziecie w umieszczonym przez nas poniżej źródle. Gorąco do tego zachęcamy. 

Źródło: krwawafifa

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek