Tajemnica posągów na Wyspie Wielkanocnej w końcu rozwiązana!


  1. 1 Wyspa pełna tajemnic


    Wyspa Wielkanocna to miejsce wyjątkowe. Nigdzie indziej na całym świecie, nie znajdziecie podobnych posągów, które imponują nie tylko swoimi niebywałymi rozmiarami, wykonaniem, lecz również wagą. Przenoszenie czegoś tak wielkiego, wymagało nie lada wysiłku, bo przecież w XIII - kiedy posągi były tworzone przez żeglarzy z Polinezji, którzy zasiedlili pustą do tej pory wyspę - nie dysponowano zbyt zaawansowaną technologią.
  2. 2 Tajemnicze nakrycia głowy


    Bardziej niż same statuy, mogą ciekawić nietypowe nakrycia głowy - te czerwone czapki - które posiadają niektóre z posągów. Wszystkie zebrane do tej pory informacje wskazują na to, że umieszczono je tam dopiero po tym, jak postawiono posągi do pionu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że czapki te ważyły jakieś 12 ton, a same statuy miały 4 metry wysokości.
  3. 3 Jak to wszystko się odbywało?


    Kolejnym utrudnieniem mogło być umiejscowienie kamieniołomu, w którym wydobywano charakterystyczną czerwoną skałę. Znajdował się on 12 km od samych posągów, podczas gdy kamieniołom, w którym wydobywano materiał na statuy, znajdował się niemal na samym miejscu. Jak jednak to wszystko się odbywało? Jak stawiano posągi i jak umieszczano tak wielkie kamienie na czubkach ich głów? Naukowcy twierdzą, że udało im się to odkryć.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek