Ta dziewczyna nie zgodziła się na usunięcie znamienia z twarzy. Nie uwierzysz dlaczego!

Każdy z nas ma jakieś cechy charakterystyczne, które sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi. Czasami jednak takie znaki szczególne bardzo mijają się z oczekiwaniami otoczenia i z kanonami piękna, a nawet tego, co uważa się za normalne. Wtedy ludzie bywają okrutni: krytykują, oceniają, wyśmiewają.


24-letnia Mariana Mendes z Brazylii coś o tym wie.

Urodziła się ze znamieniem na samym środku twarzy. Taka zmiana skórna nazywana jest wrodzonym znamieniem melanocytowym.

Matka Mariany bała się, że dziewczynka będzie prześladowana.

Kiedy dziewczynka miała 5 lat, przeszła przez 3 nieudane operacje laserowe, które miały usunąć znamię. Rezultaty było znikome, aby nie powiedzieć, że żadne.

Dzisiaj Mariana jest już dorosła i... bardzo zadowolona ze swojego wyglądu.

Mimo, że ludzie przez całe życie się na nią gapili i robią to nadal, dziewczyna jest szczęśliwa. Cieszy się, że znamię na jej twarzy nie zostało usunięte. "Gdybym była wtedy na tyle dorosła, żeby cokolwiek z tego rozumieć, w życiu bym się nie zgodziła na tak drastyczne zmiany w swoim wyglądzie" - wyjaśnia.

Znamię takie jak to Mariany przytrafia się jednej osobie na 20 000 ludzi.

Jego rozmiar jest nietypowy nawet wśród grona podobnych jej osób. Z tego powodu kobieta postanowiła wykorzystać swój wizerunek, aby uświadamiać otoczenie. "Obcy ludzie gapią się na mnie i czasami pytają, co to jest, ale ci, którzy mnie znają, w ogóle nie zauważają mojego znamienia. Dla nich to po prostu kolejna część mojego ciała, taka sama jak nos, oczy, czy pieprzyk".

Mariana wie, że niektórzy dziwią się jej decyzji.

Jej zdaniem jednak jej znamię nie sprawia, że różni się od innych ludzi. "Zawsze znajdzie się ktoś, komu nie spodoba się coś w twoim wyglądzie, niezależnie od tego, czy to zmiana skórna, czy kształt nosa czy ust" - tłumaczy. "To nie ma znaczenia, co inni myślą. Jedyne co ma znaczenie to to, jak ty czujesz się sam ze sobą. Miłość i akceptacja samego siebie wymaga pracy, a próby osiągnięcia niedoścignionego ideału nie poprawiają samopoczucia, tylko pogarszają je".

Właśnie tego chce uczyć Mariana.

Jej znamię sprawia, że czuje się piękna i wyjątkowa. Nigdy go nie usunie, ponieważ to ono nauczyło ją akceptacji samej siebie.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
8
Że co?
WTF WTF
13
WTF
Cholera Cholera
2
Cholera
Japier Japier
7
Japier
Wkurw Wkurw
5
Wkurw
Słodko Słodko
30
Słodko
Płacz Płacz
6
Płacz
nie lubię nie lubię
4
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
53
Uwielbiam
Straszne Straszne
12
Straszne
Thuglife Thuglife
6
Thuglife
Porażka Porażka
11
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek