Strzeliła sobie w głowę, ale nie żałuje. To wydarzenie sprawiło, że jej życie odmieniło się


Ta kobieta przez długi czas nie mogła poradzić sobie z kliniczną depresją. Pewnego mglistego poranka w roku 2010 wzięła rewolwer i strzeliła sobie w głowę. Nie udało jej się zabić, ale odstrzeliła sobie pół twarzy.

Możecie się zdziwić, ale 46-letnia Christen McGinnes z perspektywy czasu twierdzi, że nie żałuje tego co zrobiła.

Jak twierdzi, wszystko, co nastąpiło później, pokazało jej "że miłość naprawdę istnieje i są ludzie na tym świecie, którzy naprawdę troszczą się o innych".

W 2009 roku zbiegło się ze sobą wiele wydarzeń, które skłoniły ją do tego drastycznego kroku: straciła pracę, jej związek rozpadł się i umarła jej babcia, z którą przez całe życie była bardzo blisko.

"No i zrobiłam to".

"Dużo piłam i straciłam wszystkie oszczędności. Nie spałam dobrze i generalnie o siebie nie dbałem, ale z perspektywy czasu widzę, że byłam przede wszystkim w ciężkiej depresji. Prosiłam kilka osób o pomoc, ale były to pojedyncze próby. Czułam się wyobcowana i izolowałam się. Samobójstwo zaczęło jawić mi się jako optymalna decyzja".

Straciła szczękę i jedną trzecią języka oraz zębów.

Od tego czasu przeszła blisko 50 operacji, a będzie potrzebowała ich jeszcze więcej.

Chociaż kula przeszła obok mózgu pewnie i tak by nie przeżyła, gdyby nie sąsiadka, która w drodze do pracy zawróciła, bo zostawiła coś w domu. Kobieta słyszała strzał i natychmiast wezwała pomoc.

"Samobójstwo jest straszną rzeczą, ale myślało o nim i próbowało go o wiele więcej osób niż jesteś w stanie sobie wyobrazić. Ludzie po prostu o tym nie mówią. Myślę, ze moglibyśmy uratować wielu ludzi, gdyby zamiast potępiać samobójców, okazalibyśmy im więcej zrozumienia, wsparcia i miłości". McGinnes jako wolontariuszka sama prowadzi obecnie wykłady, na których mówi o potrzebie zerwania ze zwyczajem stygmatyzowania osób chorych psychicznie.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek