Poznajcie 14 najsłynniejszych par przestępczych na świecie

Z jakiegoś powodu wszyscy lubimy kryminały, które dostarczają nam przyjemnego dreszczyku emocji, a nieraz i sporej dawki strachu. Mowa tu jednak o książkach czy filmach. Niestety seryjni mordercy i psychopaci nie są tylko wytworem wyobraźni, ale istnieją naprawdę. Niektórzy działają w parach. To właśnie oni wzbudzają najwięcej emocji, ponieważ intryguje nas to, jak mogło dojść do spotkania 2 takich zwyrodnialców. Czy od razu wyczuli, że mają ze sobą coś wspólnego? A może to jedna osoba namawiała do zbrodni drugą? Poznajcie najsłynniejsze przestępcze pary w historii. Ostrzegamy, że niektóre ich zbrodnie są drastyczne, dlatego osoby szczególnie wrażliwe lepiej niech zakończą czytanie w tym momencie.


 1. 1 Bonnie Parker i Clyde Barrow


  Bonnie i Clyde to chyba najsłynniejsza para zbrodniarzy na świecie. Zaczynali od drobnych wykroczeń: kradzieży, rozbojów i włamań. Później jednak nie wahali się nawet przed morderstwami. Kiedy Clyde został zamknięty w więzieniu, Bonnie pomogła mu w ucieczce. Para wspólnie organizowała gang. Zapewne widzieliście film opowiadający historię tych zabójczych kochanków. Jeśli nie, należy to jak najszybciej nadrobić!
 2. 2 Caril Fugate i Charles Starkweather


  Ta dwójka zaczęła się spotykać, gdy Charles miał 18 lat, a Caril 13. Ich formą wspólnego spędzania czasu było… zabijanie ludzi. Razem odebrali życie 14 osobom, w tym matce, ojczymowi i przyrodniej siostrze Charles’a. Za swoje zbrodnie młody mężczyzna został skazany na śmierć na krześle elektrycznym. Dziewczyna z kolei utrzymywała, że ukochany porwał ją i zmusił do przestępstw, dlatego uszła z życiem i trafiła do więzienia na 17 lat.
 3. 3 Pauline Parker i Juliet Hulme


  Nastolatki zabiły razem matkę Pauline, Honorę Rieper. Ich proces był wielką sensacją, ponieważ spekulowano, że dziewczyny były chorymi psychicznie kochankami. Powstał o nich film w reżyserii Petera Jacksona pod tytułem „Niebiańskie istoty”. Jedną z rol głównych zagrała w nim Kate Winslet.
 4. 4 Richard Loeb i Nathan Leopold


  18-letni Richard i 19-letni Nathan byli kochankami, a także genialnymi studentami prawa. Razem porwali i zabili sąsiada Richarda – Bobby’ego Franksa. Jedynym motywem było wspólne marzenie o popełnieniu zbrodni idealnej. Plan jednak miał słabe strony i kara ich nie ominęła. Ta historia stała się inspiracją do powstania sztuki Patricka Hamiltona „Sznur” oraz jej genialnej ekranizacji w reżyserii Alfreda Hitchcocka.
 5. 5 Ian Brady i Myra Hindley


  Ta para zasłynęła z tzw. „morderstw z wrzosowisk”. Zamordowali 5 dzieci w wieku 10-17 lat. Hindley okrzyknięto „najbardziej zwyrodniałą kobietą z Wielkiej Brytanii” . Końca swoich dni doczekała w więzieniu. Brandy z kolei został uznany za szaleńca i zamknięty w szpitalu psychiatrycznym.
 6. 6 Fred i Rosemary West


  Na terenie posesji tej pary policja znalazła 12 zakopanych ciał. Mary odsiaduje proces wielokrotnego dożywocia, natomiast Fred powiesił się jeszcze przed procesem, ponieważ ukochana odwróciła się od niego.
 7. 7 Amy Fisher i Joey Buttafuoco


  Amy (brunetka na zdjęciu) nawiązała romans z Joey’em, gdy miała 16 lat. Rok później zastrzeliła żonę swojego kochanka. Gdy ją schwytano utrzymywała, że to on namawiał ją do tej zbrodni, a także zmuszał do prostytucji. Wersji historii tej kobiety było tak wiele, że nakręcono o niej kilka filmów.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
1
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
6
WTF
Cholera Cholera
3
Cholera
Japier Japier
5
Japier
Wkurw Wkurw
1
Wkurw
Słodko Słodko
3
Słodko
Płacz Płacz
1
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
3
Straszne
Thuglife Thuglife
1
Thuglife
Porażka Porażka
2
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek