Potworny powód, przez który już nigdy nie wejdziesz do wody

Jeśli uwielbiasz pływać i nie chcesz rezygnować z wakacji nad morzem, lepiej tego nie czytaj! Poniżej znajdziesz 11 powodów, przez które nie będziesz chciał już nigdy wejść do wody. Nie wszystkie na ciebie działają? Cóż, na pewno znajdziesz przynajmniej jeden. Oczywiście szanse, że spotkasz te stworzenia są bardzo nikłe, jednak niektórzy mogą stać się przewrażliwieni…


 1. 1 Krewetka modliszkowa


  Inaczej rawka błazen, to istny Chuck Norris pośród skorupiaków. Z pozoru nieszkodliwa krewetka jest inteligentnym, agresywnym i zabójczo skutecznym myśliwym. Stworzenie może uderzyć cel z prędkością wystrzelonego pocisku kalibru 22. W ułamku sekundy potrafi zabić swoją ofiarę – rybę, kraba czy ślimaka, a człowiekowi połamać palce. Nie trzymajcie go w akwarium – bez problemu zbije jego ściany. Krewetki modliszkowe zamieszkują morza gorącej strefy Indopacyfiku od wyspy Guam na Marianach po wschodnie wybrzeża Afryki.
 2. 2 Miecznik


  Niesprowokowany miecznik nie zaatakuje człowieka, jednak kiedy tylko poczuje zagrożenie nie zawaha się przed użyciem swojego „miecza”, któremu zawdzięcza imię. W 2015 roku zabił w ten sposób pewnego rybaka na Hawajach. Występuje głównie w morzach i oceanach strefy tropikalnej i umiarkowanej, w wodach pelagialnych, z dala od brzegów. Czasami spotykany jest także w zachodniej części Bałtyku.
 3. 3 Płaszczka ogończa


  Płaszczki bywają leniwe, ale czując niebezpieczeństwo bronią się ogonem uzbrojonym w żądło ze śmiertelnym jadem. Taka płaszczka zabiła Steva Irwina, znanego nam jako Łowca Krokodyli.
 4. 4 Meduza Nomura


  To dość tajemniczy gatunek, najczęściej spotykany u wybrzeży Japonii. Te ogromne meduzy ważą nawet 180 kg i wyposażone są w jadowite macki.
 5. 5 Krokodyl


  Spotkanie z krokodylem to być może jedyna okazja na spotkanie z dinozaurem, jednak mało kto miałby na nie ochotę. 900 kg wagi, 6 m długości i potężne szczęki wyposażone w ostre jak sztylety zęby nie wzbudzają sympatii.
 6. 6 Ośmiornica olbrzymia


  Zasięg występowania tych ośmiornic obejmuje północną część Oceanu Spokojnego od Japonii po Aleuty i Baja California. Ich cztery pary ramion sięgają 50-60 cm rozpiętości, a waga zazwyczaj wynosi 20-40 kg, jednak rekordowy osobnik ważył 272 kg i miał prawie 7 m rozpiętości ramion. Ośmiornica olbrzymia to drapieżnik, który posiada wiele środków ochrony: sepię, kamuflaż, jad, dużą prędkość. Nie chcielibyście jej spotkać!

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek