Oto powody, przez które ludzie w związku przybierają na wadze

Czy zauważyliście, że ludzie w stałych związkach często tyją? Oczywiście wyjątki potwierdzają regułę, ale badania naukowe potwierdziły, że 2/3 osób w długotrwałych związkach przybierają na wadze średnio 12 kg. Dlaczego tak się dzieje?


Badanie przeprowadzone w Wielkiej Brytanii dowiodło,  że co druga kobieta wstępując w związek zaczyna jeść tyle samo, ile jej partner, czyli zazwyczaj znacznie więcej niż dotychczas.

1-2.gif

Kolejną przyczyną takiego stanu rzeczy jest rola jedzenia w związku.

Wspólne posiłki tworzą więź między partnerami. Zakochani najpierw spędzają czas w restauracjach i knajpkach, a w kolejnym etapie znajomości – objadając się smakołykami przed telewizorem.

Prawdą jest również stwierdzenie, że długotrwały związek rozleniwia. Po pewnym czasie partnerzy zaczynają czuć się przy sobie pewnie, bezpiecznie i swobodnie bez względu na to jak wyglądają. Przestają się starać. Rezygnują z aktywności fizycznej. Godziny na siłowni zastępują godziny poświęcone na wspólne oglądanie serialu. Z miską chipsów na kolanach i litrami słodkich napojów.

3-2.gif

Okazuje się, że zgubna bywa również wspólna pasja do gotowania. Pary większość czasu spędzają w kuchni, eksperymentując z różnymi potrawami, które chcąc nie chcąc później lądują w ich żołądkach.

4-2.gif

Naukowców martwi fakt, że wagę rozpatruje się w kategoriach wyglądu, a nie zdrowia. Po co starać się utrzymać wagę, skoro kochamy się bez względu na nią? Dla zdrowia! Najlepszym sposobem na zwalczanie tego problemu są wspólne treningi. Udowodniono, że podnoszą one u partnerów poczucie satysfakcji w związku. Dzięki ćwiczeniom w organizmie wytwarzają się hormony podobne jak u ludzi zakochanych!

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek