Oto jak naprawdę wyglądają kliniki, w których „leczy się” homoseksualizm. Przerażające!

O Paoli Peredes zrobiło się głośno, kiedy ukazała światu zdjęcia dokumentujące moment, w którym wyznała rodzicom, że jest lesbijką. Teraz fotografka szokuje kolejną serią zdjęć, tym razem ukazującą całą prawdę o tzw. "klinikach leczących homoseksualizm"...


3800 zł miesięcznie za leczenie

Ta klinika w Ekwadorze oficjalnie zajmuje się leczeniem alkoholików i narkomanów, ale za ok 3800 zł. miesięcznie "leczy" także gejów i lesbijki z ich orientacji seksualnej. Personel wierzy, że homoseksualizm to choroba, którą - podobnie jak w wypadku alkoholizmu, czy innych uzależnień - można wyleczyć za pomocą odpowiednich środków. W tym przypadku okazuje się, że są nimi tortury, głód, przemoc fizyczna i psychiczna, a nawet coś, co nazywają "korygującym gwałtem".

Autorka tych szokujących zdjęć wyjawia, że odkąd uświadomiła sobie swoją seksualność, myśl, że ktoś jej orientację może uważać za chorobę nie dawała jej spokoju...

Paola przez wiele lat dręczyła się tym faktem, a myśl, że mogłaby być zamknięta w takiej klinice spędzała jej sen z powiek. 

Musiała coś z tym zrobić.

Postanowiła dobrowolnie wybrać się do takiej klinki, aby pokazać światu prawdę. Z mikrofonem w staniku, z ukrytymi kamerami. Jej rodzice zaprowadzili ją na miejsce, aby cała sytuacja była wiarygodna.

Pierwszy szok

"Kiedy zobaczyłam w środku dziewczyny, od razu zaszokował mnie ich wygląd. Później dowiedziałam się, że są zmuszane do chodzenia w mocnym makijażu. To jasne wytyczne: obowiązują jaskrawo czerwone usta, niebieskie cienie do oczu i róż na policzkach".

Zdjęcia

Chroniąc tożsamość ofiar Paola nigdy nie upubliczniła nagrań w całości, ale cała ta straszna przygoda, wszystko co zobaczyła i usłyszała, zainspirowało ją do odtworzenia niektórych z tych sytuacji w serii zdjęć, obok których nie można przejść obojętnie. 

Sprzątając łazienkę pacjentka musi być czujna. Szoruje każdą powierzchnię szczoteczką do zębów. Jeśli popełni jakiś błąd i sanitariusz znajdzie chociażby jeden włos na podłodze, dziewczyna jest zmuszana do "kąpieli" w muszli klozetowej.

Ma dla siebie maksymalnie 7 minut na prysznic. Przed nią godziny słuchania katolickiej muzyki, studiowania literatury przeznaczonej dla anonimowych alkoholików i terapii dla "zaburzeń seksualnych"...

Młode kobiety wyznały, że "w ramach programu leczenia" były wielokrotnie gwałcone przez mężczyzn pracujących w klinice. Słyszały, że to dla ich dobra. Niektóre ledwie to pamiętają, ponieważ były pod wpływem podawanych im narkotyków.

Pod okiem męskiego terapeuty, dziewczyna ćwiczy "bycie prawdziwą kobietą". Ubrana w krótką spódniczkę i z mocnym makijażem, ma poruszać się jak "prawdziwa kobieta". Te zajęcia są dla niej poniżającą torturą.

Dziewczynie nie wolno nawiązywać kontaktu z żadnymi pacjentami kliniki. Terapeuta znalazł jej notatkę zaadresowaną do innej kobiety. Za karę została kilka razy uderzona w klatkę piersiową, a teraz musi klęczeć na zimnej podłodze z rozłożonymi rękami, trzymając w nich ciężary. Terapeuta z czasem dokłada kolejne książki. Wszystkiemu towarzyszy głośna muzyka religijna.

Trzeba jeść posiłki o określonej porze i nie wolno zostawić ani kęsa, w przeciwnym razie jest to kwestionowanie władzy personelu. Karą za to jest bycie skopanym w kącie na stołówce, przy wszystkich, aby służyć za przykład innym.

W Ekwadorze istnieje około 200 takich placówek "leczących" homoseksualistów i transseksualistów. Większość z nich ukrywa się i funkcjonuje oficjalnie jako kliniki dla alkoholików i narkomanów, dlatego świat często nie ma pojęcia, co dzieje się w środku. Homoseksualiści są tam więzieni wbrew swojej woli, poddawani torturom psychicznym i fizycznym.

Dziewczyna codziennie o 7.30 jest obserwowana przez kobietę, której zadaniem jest dopilnować, aby pacjentka zrobiła sobie odpowiedni makijaż. Dopiero kiedy zrobi z siebie "kobietę jak należy", może rozpocząć dzień.

W ramach codziennego reżimu kobiety we wczesnych godzinach porannych lub późno w nocy zmuszane są do intensywnych ćwiczeń pod okiem terapeuty.

Pacjentki zgadzają się co do tego, że gorsze niż bicie jest przymusowe karmienie dziwnym napojem. To najgorsza kara za wszelkie nieposłuszeństwo. Nie wiadomo czym jest ta wstrętna mieszanka. Dziewczyny podejrzewają, że zawiera chlor, gorzką kawę i wodę z toalety.

Sen powinien być wybawieniem, ale nocą jest jeszcze gorzej. Dziewczyna zaczyna wierzyć, że jest obrzydliwością w oczach Boga, rozczarowaniem dla rodziców i społeczeństwa. Do tego jest niechcianym pacjentem w nielegalnej, niemoralnej klinice...

Dziewczyna jest bita kablem za to, że zostawiła swoją torbę na krześle. Inni pacjenci muszą na to patrzeć. Po takiej publicznej karze zawsze odbywają się zajęcia polegające na czytaniu książek o anomaliach i dewiacjach seksualnych.

Pierwszy raz została związana w noc,kiedy jej rodzice wynajęli mężczyzn, by ją porwali i odwieźli do kliniki. Od tej pory musiała się przyzwyczaić do bycia związaną. Ra została przywiązana do łóżka i pozostawiona tak na wiele dni. Często jest też wiązana i zamykana w łazience.

Każda pacjentka spędza godziny na sprzątaniu. Każdego dnia przydzielana jest do którejś z grup sprzątających łazienki, kuchnię, biura, korytarze. Jeżeli personel nie jest zadowolony z efektu jej pracy, jest obrażana, poniżana i bita. Powtarza jej się, że nie ma żadnej innej pracy, a nie umie się wywiązać nawet z takich prostych obowiązków.

Modlitwy i czytanie Biblii odbywają się trzy razy dziennie: rano, popołudniu i wieczorem. Dziewczyny spędzają wtedy czas stojąc lub klęcząc, a personel krąży wokół nich i sprawdza, czy modlą się z zamkniętymi oczami. Pacjentki są też przepytywane z fragmentów biblijnych, których muszą uczyć się na pamięć. Jeśli się pomylą, czeka ich za to kara.

Pacjentki wchodzą do jadalni w szeregu. Mówią "smacznego", jedzą obiad w ciszy, po czym mówią "dziękuję" i opuszczają jadalnię. W trakcie posiłku zabronione są jakiekolwiek rozmowy. Dieta w klinice opiera się na tuńczyku i ryżu, chlebie oraz zupie z makaronem.

Tak wygląda codzienność w podobnych klinikach nie tylko w Ekwadorze, ale w całej Ameryce Południowej, USA, Europie... na całym świecie!

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
18
Lol
Że co? Że co?
24
Że co?
WTF WTF
40
WTF
Cholera Cholera
18
Cholera
Japier Japier
72
Japier
Wkurw Wkurw
122
Wkurw
Słodko Słodko
20
Słodko
Płacz Płacz
79
Płacz
nie lubię nie lubię
16
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
28
Uwielbiam
Straszne Straszne
392
Straszne
Thuglife Thuglife
26
Thuglife
Porażka Porażka
29
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek