Oto co się dzieje z łapami twojego psa, kiedy asfalt jest za gorący – weterynarze biją na alarm!


Kalendarzowe lato zbliża się do nas wielkimi krokami, choć pewnie często macie wrażenie, że wiosnę już dawno mamy za sobą. Nic zresztą dziwnego, temperatury panujące ostatnimi czasy na zewnątrz wcale nie przypominają tych wiosennych. 30°C to już niemal norma w większości polskich miast w upalny dzień.

Żar lejący się z nieba nie tylko nam daje się we znaki. Uważajcie również na swoich czworonożnych przyjaciół. Ponieważ to właśnie psy są szczególnie narażone na różnego rodzaju obrażenia, związane ze zbyt wysokimi temperaturami. 

Nie wspominamy tutaj już o sytuacjach, kiedy to pies zostaje zamknięty w rozgrzanym samochodzie i musi spędzić tam dłuższy czas. Chodzi raczej o zwykłe spacery z czworonogami, w trakcie których może dojść do oparzenia podeszwy łapy. 

Weterynarze ostrzegają przed wychodzeniem z psem w trakcie upałów. Dobrym pomysłem nie jest również zakładanie psu butów czy specjalnych skarpet, aby jego łapy nie miały bezpośredniego kontakty z asfaltem. Specjaliści zalecają raczej przyłożyć rękę na pięć sekund do oświetlonego słońcem podłoża, po którym ma biegać pies - jeśli jesteście w stanie tyle wytrzymać, to dla psa również nie będzie żadnego problemu. Jeśli jednak szybko weźmiecie rękę, bo temperatura okaże się za wysoka, to lepiej darujcie sobie spacer i odłóżcie go aż do wieczora. 

Wasz psiak będzie wam wdzięczny, szczególnie że tego typu oparzenia trudno się goją, psy często muszą zażywać leki przeciwbólowe, a rany mogą utrudniać poruszanie i normalne funkcjonowanie. 

Uważajcie więc na siebie i na swoich czworonożnych kompanów! 

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek