Oto, co powinno się zrobić, żeby przeżyć, jak wpadnie się samochodem do zbiornika wodnego

Takie rzeczy dzieją się nie tylko w filmach: co roku w Polsce w wyniku utonięcia w samochodzie ginie co najmniej kilka osób.


Większość osób w takiej sytuacji oczywiście wpada w panikę. Trzeba jednak starać się opanować, szczególnie gdy nie jest się samemu w aucie. Spokój jest wtedy szczególnie ważny, bo w przeciwnym razie może dojść midzy wami do beznadziejnej walki o dostęp do szyby.

Gdy jesteście już w wodzie, jest już za późno na zastanowienie się, co powinno się zrobić. Jesteś uwięziony(a) w tonącym samochodzie, jest prawdopodobnie mega zimno, woda dostaje się do środka, a policja na pewno nie zdąży przyjechać, żeby cię wyciągnąć, zanim będzie za późno. Jak samochód wpadnie do wody, każda sekunda jest niesłychanie cenna.

Oczywiście, w takiej sytuacji, głównym celem jest wydostanie się z samochodu najszybciej, jak to tylko możliwe.

Co należy robić, a czego na pewno nie należy robić? Zdarza się, że ofiary dzwonią z prośbą o pomoc na policję –  to duży błąd. W większości przypadków, gdy pojawi się pomoc, będzie już dla ciebie zdecydowanie za późno. W pierwszym rzędzie powinno się jak najszybciej otworzyć szybę w drzwiach.

Po pierwsze: jak najszybciej musisz otworzyć szybę!

Woda może sprawić, że elektronika w samochodzie przestanie działać, a do tego - im bardziej się zanurzasz, tym większa siła działa na zamknięte drzwi. To sprawia, że gdy dojdzie kompletnego zanurzenia, otwarcie drzwi może być praktycznie niemożliwe. Jeśli nie da się jej wcześniej otworzyć, należy spróbować wybić szybę jakimś przedmiotem lub nogami, celując w sam środek szyby. Jeśli położysz się na fotelu z podkurczonymi nogami i uderzysz obiema z całej siły, masz duże szanse na sukces. Tempo działania jest kluczowe – po 30 sekundach od momentu wpadnięcia samochodu do wody, twoje szanse na przeżycie zaczynają drastycznie spadać.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek