Oto co dzieje się z twoim ciałem, kiedy nie myjesz się przez 2 dni

Każdy z nas zna kogoś, kto po prostu ewidentnie nie myje się codziennie. W każdej klasie znajdzie się przynajmniej jedna taka osoba. Przetłuszczone włosy czy nieprzyjemny zapach to wystarczające dowody. Niektórzy wychodzą z założenia, że „częste mycie skraca życie”. Bzdura!


 1. 1 W dzisiejszych czasach fundamentem zdrowia i dobrego samopoczucia jest codzienna higiena osobista. Wystarczą 2 dni bez prysznica, żeby zobaczyć efekty jej braku


  Zacznijmy od tego, że prysznic z samego rana powinien być przyjemnością! Pomyśl o tym w ten sposób: wraz z potem i brudem zmywasz z siebie wszystkie problemy dnia poprzedniego i – świeży i zregenerowany – gotów jesteś na podbój dnia dzisiejszego! Niektórym ludziom wręcz nie wystarczy jeden prysznic dziennie. Biorą go zarówno rano, jak i wieczorem. Według badań z 2008 roku, to Australijczycy są najczystszym narodem na świecie. I wiecie co? Wcale nie żyją krócej;) Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do dorosłych, niemowlęta nie muszą, a raczej nie powinny brać kąpieli codziennie. Raz czy 2 razy w tygodniu w zupełności wystarczy. Ich skóra jest niesamowicie wrażliwa, poza tym przecież nie pocą się tak, jak starsi ludzie.
 2. 2 Dlaczego codzienny prysznic dorosłej osoby jest tak ważny?


  Na skórze istnieje około 1000 różnych typów bakterii. Nie wspominając już o grzybach. Nie wszystkie bakterie są jednak szkodliwe. Mówiąc najprościej, te dobre bakterie zwalczają te złe.
 3. 3 Niemniej jednak człowiek powinien im pomagać


  Wiele patogenów – jeśli im nie przeszkadzamy – rozwija się na skórze i przystosowuje do stabilnego, wygodnego, niezakłócanego wodą i mydłem środowiska;) Wystarczą dwa dni, aby wygodnie zagnieździły się w pewnych miejscach, najczęściej w pachwinach, na plecach a także w okolicach oczu, ust i nosa.
 4. 4 Pot, a więc wilgoć i sól, powoduje podrażnienia skóry i drobne otarcia


  Dochodzi do infekcji bakteryjnych i grzybiczych, a to oznacza swędzenie, pieczenie i okropny wygląd. Na następnej stronie znajdziecie ważne informacje, szczególnie dla kobiet.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek