Niebezpieczne pozycje, które grożą seks-kontuzjami

Seks to nie tylko przyjemność. Jak każda inna aktywność, niesie za sobą ryzyko kontuzji. Oto najbardziej niebezpieczne pozycje i najczęstsze urazy, które przytrafiają się kochankom.


Zakleszczenie

Może przytrafić się w każdej pozycji. Przyczyną jest sytuacja: zakleszczenie występuje wtedy, kiedy zbliżeniu seksualnemu towarzyszy strach. Na przykład przed nakryciem (gdy para uprawia seks w miejscu publicznym lub stosunek jest aktem zdrady), przed ciążą, przed przebiciem błony dziewiczej, itd. Kobieta dostaje bardzo silnego skurczu, przez co członek jej partnera zostaje uwięziony w pochwie. Mięśnie miednicy, krocza i pochwy uniemożliwiają wysunięcie penisa na zewnątrz.

Można wtedy spróbować wypić odrobinę alkoholu (dla rozluźnienia) lub przestraszyć partnerkę (np. niespodziewanie wbić jej szpilkę w pośladek). Jeśli jednak te metody nie zadziałają, konieczne jest wezwanie pogotowia.

Złamanie penisa

Kontuzja ta najczęściej przytrafia się w pozycji na jeźdźca, kiedy partnerka siedzi na mężczyźnie i narzuca tempo. Nie jest to właściwie złamanie (w penisie nie ma kości), jednak przerwanie tkanek, któremu towarzyszy głośny trzask. Penis staje się mocno wygięty i koniecznie potrzebuje interwencji lekarza. Rekonwalescencja trwa około pół roku i mężczyzna wraca do całkowitej sprawności seksualnej. Ważne jest jednak, aby zakłopotanie czy wstyd nie doprowadziły do zbagatelizowania problemu, ponieważ brak odpowiedniego leczenia grozi trwałymi konsekwencjami i strasznym bólem.

Opryszczka

Pozycje nie mają tu znaczenia, opryszczka może być konsekwencją seksu analnego, pochwowego, jak i oralnego.

Zakażenie objawia się pęcherzykami w miejscach intymnych, na skórze pośladków i na odbycie. Najczęściej spowodowane jest wirusem HSV-2, rzadziej przez HSV-1. Często są one rozsiewane przez osobę, która nawet nie wie, że jest chora, ponieważ wirus opryszczki może przejść w stan utajenia. Przenosi się z narządów płciowych na usta oraz na odwrót.

Poranione plecy, pośladki i kolana

Otarcia przytrafiają się najczęściej wtedy, kiedy kochankowie uprawiają seks na podłodze w pozycji misjonarskiej lub na pieska (a dywan lub wykładzina są szorstkie) oraz w pozycji stojącej, kiedy partnerka opiera się plecami o chropowatą ścianę.

Miłość powinna być rozkoszą dla ducha i ciała, kochajcie się więc bezpiecznie!

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek