NASA opublikowała zdjęcie zrobione z kosmosu z tajemniczymi, zielonymi plamami na morzu – nie uwierzycie co to jest


Jakiś czas temu NASA postanowiła odświeżyć nieco temat, który zrobił niemały szum w internecie kilka lat temu. Wszystko obracało się wokół zdjęcia wykonanego jeszcze w 2014 roku przez Reida Wisemana z pokładu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Fotografia przedstawia Zatokę Tajlandzką, część Morza Andamańskiego, Tajlandię oraz Kambodżę.

Oczywiście - jak zapewne się domyśliliście - ta wielka jasna plama mniej więcej na środku kadru to Bangkok. Oprócz tego widzimy jednak również sporo tajemniczych zielonych plam. Najbardziej zaskakujące jest jednak to, że znajdują się one na wodzie. Czym więc w ogóle mogą być? 

Są to po prostu kutry rybackie służące do połowu kałamarnic. Zielone LEDowe światła wabią plankton, który stanowi przysmak tych głowonogów. 

Niektórzy internauci twierdzą, że fotografia na pewno została poddana lekkiej obróbce graficznej, ponieważ barwy wydają się być nieco przesadzone. Dzięki niej możemy jednak ujrzeć skalę, na jaką prowadzone są połowy kałamarnic w tamtym rejonie świata. Trzeba przyznać, że jest naprawdę imponująca. 

Źródło: NASA

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek