Najbardziej szokujące, dziwaczne i obrzydliwe zwyczaje ślubne z różnych zakątków świata

Zanim zaczniecie czytać, lepiej wygodnie usiądźcie i przygotujcie się na szok. Wszyscy znamy powiedzenie „co kraj to obyczaj”, jednak te zwyczaje są dla nas wyjątkowo dziwaczne… Dlaczego w tak ważnym, uroczystym i szczęśliwym z założenia dniu, ludzie robią takie rzeczy?


#1

W Indiach wierzy się, że ludzie urodzeni pod znakiem Manglika ześlą na swojego małżonka nędzę, choroby i inne nieszczęścia. Z tego powodu, zanim dojdzie do ślubu, trzeba zdjąć z takiej osoby urok. W tym celu, najpierw poślubia ona… drzewo. Po ceremonii jest ono palone, a wraz z unoszącym się do góry dymem ucieka ciążąca na Mangliku klątwa.

#2

W Szkocji oblewa się pannę młodą nieczystościami, a następnie brudną i obrzydliwie cuchnącą kobietę ogląda cała wioska. W ten sposób świeżo upieczona żona pokazuje, że wiele zniesie dla swego ukochanego.

#3

Mężczyźni z ludu Yugur (mniejszość narodowa w Chinach), na ślubie 3 razy strzelają do swoich żon z łuku, a następnie łamią strzały. Na szczęście są one całkowicie nieszkodliwe…

#4

Na wyspach Maruesas (Polinezja Francuska), po ślubie goście muszą położyć się na ziemi, twarzą w dół, aby para młoda przeszła po nich jak po dywanie.

#5

Francuska tradycja jest chyba najbardziej obrzydliwa… Po weselu, para młoda powinna zebrać wszystkie resztki posiłków i zjeść je… z sedesu.

W dzisiejszych czasach są to jednak najczęściej symboliczne muszle klozetowe…

#6

W społeczności Tidong z Bornego ślub to prawdziwe wyzwanie. Przez 3 dni po ceremonii para młoda ma… zakaz korzystania z łazienki.

#7

Inny chiński lud, Daur, ustala datę ślubu poprzez zabijanie kurczaka i wróżenie z jego wątroby.

#8

Masajowie plują na pannę młodą. Wierzą, że to przyniesie jej szczęście.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek