Możemy być dumni! Polacy stworzyli papier, który ratuje pszczołom życie


Możemy być dumni z naszych. I pisząc „naszych” nie mamy tu na myśli naszej drużyny narodowej na Mundialu. Mamy raczej na myśli kilka firm oraz agencji, które postanowiły połączyć siły, aby zrobić coś dla naszych „braci mniejszych”, którzy szczególnie teraz potrzebują naszej pomocy. Mowa oczywiście o pszczołach.

Agencja Saatchi & Saatchi IS z Manufakturą Papieru Czerpanego oraz organizacją Miejskie Pszczoły postanowili zrobić coś z problemem znikających pszczół. Szybka industrializacja terenów zielonych, niszczenie upraw, używanie pestycydów - to wszystko sprawia, że pszczół jest coraz mniej. Większość z tych, które jeszcze przetrwały w Polsce, jest na skraju wyginięcia. A czymże będzie nasz świat bez pszczół, skoro jesteśmy od nich tak bardzo zależni? 

Polacy wpadli więc na pomysł, aby stworzyć specjalny papier, który ma ratować pszczoły. O czym mowa? To nie ma być taki zwykły papier. Ma być on wzbogacony o glukozę, która ma stanowić swego rodzaju energetyk dla owadów. W papierze znajdują się również nasiona miododajnej facelii błękitnej, która stanowi jedną z ulubionych roślin pszczół. 

Na papierze mają znajdować się specjalne wzory widoczne tylko dla samych pszczół. Ich zadaniem ma być wabienie owadów, aby te mogły się nieco posilić przed dalszym lotem. 

Papieru można używać do produkcji wielu rzeczy. Wśród nich warto wymienić talerzyki jednorazowe, kubki papierowe, torby papierowe czy bilety. Nawet jeśli zużyte rzeczy trafią gdzieś na pobocze, jako śmieci, nie ma się co obawiać, bowiem papier bardzo szybko się rozkłada. 

Zobaczcie spot promujący papier. 

https://www.youtube.com/watch?v=mQXyCjJ4nRk

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek