Mieszkam na zadupiu czyli mieszkam w Krakowie? Dlaczego Google Translator nazwał Kraków „zadupiem”? Znamy odpowiedź


Musielibyście mieszkać w jaskini bez dostępu do świata zewnętrznego, aby nie usłyszeć o najnowszej aferze. Cały internet żyje tym od wczoraj. Jeśli jednak należysz do osób, które słyszą o tym po raz pierwszy - już spieszymy z wyjaśnieniem.

Jedna z użytkowniczek translatora od Google'a natknęła się na coś bardzo ciekawego. Otóż po wpisaniu w języku polskim frazy „mieszkam na zadupiu”, otrzymywaliśmy tłumaczenie w języku angielskim o następującej treści: „I live in the city of Krakow”. Podobnie rzecz się miała w wielu innych językach. Niezależnie od tego, czy chcieliśmy podobną frazę przetłumaczyć z języka polskiego na: czeski, niemiecki, rosyjski, szwedzki - wszędzie otrzymywaliśmy podobne rezultaty. 

Oczywiście spotkało się to z powszechnym oburzeniem - szczególnie wśród mieszkańców Krakowa. Nikt do końca nie wiedział, jak to traktować. Czy miał to być żart programistów, jakaś akcja, czy może po prostu głupi błąd? 

Na szczęście nie trzeba było długo czekać na wyjaśnienie całej sprawy. Okazało się, że to zwykły błąd, za który twórcy aplikacji szczerze przepraszają. 

„Tłumaczenie maszynowe jest złożonym wyzwaniem technicznym i czasami popełniamy błędy. Kiedy dowiadujemy się o problemie, staramy się go poprawić tak szybko, jak to jest możliwe. Przepraszamy wszystkich, którzy poczuli się urażeni tym tłumaczeniem” - powiedział Piotr Zalewski z biura prasowego Google'a. 

Oczywiście nic podobnego nie znajdziecie już w Google Translatorze, więc darujcie sobie. Błąd został naprawiony, koniec śmieszkowania, możemy się rozejść. 

A jednak nie możemy się jeszcze rozchodzić, ponieważ dostaliśmy informację, że błąd nadal występuje - stan na godzinę 13:50 dnia 05 czerwca 2018 roku. Wystarczy na końcu wstawić kropkę, a otrzymamy wczorajsze tłumaczenie. Zobaczcie zresztą sami. 

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek