Kiedy weterynarze wyciągali to wszystko z żołądka wieloryba, byli przerażeni – właśnie to go zabiło


U południowych wybrzeży Tajlandii zauważono dziwnie zachowującego się młodego wieloryba. Zwierzę nie wyglądało najlepiej, dlatego postanowiono go złowić, aby zobaczyć co jest z nim nie tak. Prawda dość szybko wyszła na jaw. Niedługo po schwytaniu wieloryb wypluł 5 plastikowych toreb.

Po kilku dniach wieloryb zdechł, a eksperci postanowili przeprowadzić sekcję zwłok, aby ustalić dokładną przyczynę zgonu. Z żołądka zwierzęcia wyciągnięto łącznie około 80 worków plastikowych oraz kilka innych śmieci o łącznej wadze przekraczającej 8 kg. Właśnie to było przyczyną zgonu wieloryba. Żołądek nie był w stanie przyjmować więcej pokarmu, ponieważ był wypełniony po brzegi, a worki foliowe nie chciały iść dalej. 

Sprawa z roku na rok staje się coraz bardziej poważna. Nie jest to bowiem pierwszy wieloryb, w żołądku którego znaleziono całą stertę śmieci. Eksperci biją na alarm i wieszczą katastrofę ekologiczną. 

Do mórz i oceanów rocznie trafia około 8 mln. ton plastiku. Ten najdrobniejszy zjadany jest przez mniejsze ryby, które później - wraz ze zjedzonym plastikiem - trafiają na nasze stoły. Te większe kawałki zjadane są często przez inne stworzenia morskie, w tym właśnie wieloryby. Taki swobodnie dryfujący worek foliowy bardzo łatwo pomylić z czymś do jedzenia. 

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek