Kanadyjczycy legalizują marihuanę do użytku rekreacyjnego – 30 gramów na własny użytek


Pamiętacie jeszcze, jak kilka miesięcy temu w Polsce było całkiem głośno o medycznej marihuanie, do której dostęp miał być znacznie bardziej ułatwiony dla chorych, a miała być ona sprowadzana gdzieś z Izraela? No właśnie, od tamtej pory minęło już sporo czasu, a o całej tej „medycznej ustawie” jest jakoś dziwnie cicho. Nie wiadomo, jak sprawy się mają w praktyce i jak to się ma do tego, jak wszystko wygląda na papierze.

Nie to co w Kanadzie. W tamtejszym parlamencie przegłosowano własnie ustawę, która kończy trwającą blisko 90 lat prohibicję. Senatorowie zagłosowali za rekreacyjną marihuaną. 

Wprawdzie medyczna marihuana jest tam legalna już od 2001 roku, to rekreacyjni użytkownicy nie mogli cieszyć się pełnią swobód. Najnowsza ustawa daje im jednak taką możliwość. Mogą oni posiadać przy sobie do 30 gramów suszu oraz uprawiać do 4 krzaków na własny użytek. 

Prawo jednak wciąż surowo zabrania handlu poza miejscami do tego przeznaczonymi. Surowo karane jest również kierowanie pojazdami mechanicznymi pod wpływem używki. 

Kanada jest pierwszym państwem z grupy G7, które w pełni zalegalizowało marihuanę na terenie całego kraju. Wprawdzie pozostało jeszcze kilka formalności do załatwienia, a całą ustawę musi jeszcze „przyklepać” sam premier, jednak jest on otwartym zwolennikiem konopi, a więc nie będzie z tym żadnego problemu. 

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek