Jesteś na zwolnieniu lekarskim? Uważaj, co wrzucasz na Facebooka! ZUS sprawdzi czy nie fałszujesz L4


Chcesz wyjechać na wakacje, ale brakuje ci już dni urlopowych? A może masz ich całkiem sporo, jednak wolisz je zachować na inną okazję? Pewnie pierwsze co przychodzi ci do głowy w takiej sytuacji, to wzięcie zwolnienia lekarskiego. Dla wielu osób symulowanie choroby nie sprawia większego problemu. Jeśli robimy to z głową, na pewno dostaniemy upragnione L4.

Niektórzy mają również znajomości wśród lekarzy, przez co jeszcze łatwiej jest im załatwić sobie potrzebny papierek na wymarzone wakacje. 

Osoby stosujące podobne taktyki muszą jednak szczególnie uważać. ZUS może przejrzeć ich konta na portalu społecznościowym - na przykład na Facebooku - i sprawdzić, czy zwolnienie nie jest przypadkiem fałszywe. 

Wiele osób uważało, że wraz z wprowadzeniem RODO ZUS nie będzie już miał prawa robić podobnych rzeczy. Mylili się. ZUS wciąż ma prawo przeglądać profil użytkownika, który przedstawił podejrzane L4. Mało tego. Jeśli taki delikwent udostępniał zdjęcia czy filmy z wakacji, na których właśnie wtedy był, to materiał ten może posłużyć, jako dowód w sprawie o fałszowanie zwolnienia. 

Uważajcie więc na siebie. 

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek