Fanki zdrowego trybu życia nie będą zadowolone. Okazuje się, że przez całe życie robiłyście to źle!

Olej kokosowy, którego jedną z fanek jest Anna Lewandowska swego czasu chwaliła się, że sprowadza masło kokosowe z USA za 100 złotych sztuka), nie jest zdrowy. I nigdy nie był.


Nie wiadomo, czemu zawdzięcza swoją karierę w ostatnich latach, ale to już raczej jej koniec. Prestiżowe American Heart Association ogłosiło wyniki badań, które kolejny  raz podkreślają związek diety bogatej w tłuszcze nasycone ze wzrostem poziomu tzw. złego cholesterolu we krwi i ryzykiem miażdżycy oraz zawału, które są główną przyczyną śmierci ludzi na całym świecie. 

Olej kokosowy pod kątem zawartości tłuszczów nasyconych (82 procent) bije na głowę takie okryte złą sławą produkty jak masło (62 procent), łój wołowy (50 procent) czy smalec wieprzowy (39 procent).

Czy oznacza to, że powinno się z niego w ogóle zrezygnować? Oczywiście, że nie. Jak we wszystkim, tutaj też chodzi o zachowanie umiaru. Zalecane spożycie tłuszczy nasyconych dla mężczyzny w sile wieku nie powinno jednak przekraczać około 30 gramów, dla lżejszej od niego kobiety - 20 gramów.

AHA i inne organizacje promujące wiedzę o zapobieganiu chorobom serca zalecają więc, właściwie gdy tylko to możliwe, używanie nienasyconych olejów roślinnych.

Wyjątkowe właściwości zdrowotne oleju kokosowego to nie jedyny mit na temat zdrowego trybu życia. Polecamy: 9 mitów na temat zdrowego żywienia, w które musicie przestać wierzyć.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
3
Lol
Że co? Że co?
5
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
1
Cholera
Japier Japier
2
Japier
Wkurw Wkurw
2
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
1
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
2
Uwielbiam
Straszne Straszne
1
Straszne
Thuglife Thuglife
1
Thuglife
Porażka Porażka
5
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek