Eksplozja planetoidy nad Afryką zamieniła na chwilę środek nocy w dzień. „Oślepiający błysk i przerażający huk”


Od razu wyjaśnimy jedną rzecz - nie macie czym się przejmować. Obiekt był na tyle mały, że nie spowodował większych zniszczeń. Jednak był on jednocześnie na tyle duży, aby dostarczyć okolicznym mieszkańcom niezapomnianych wrażeń. Z relacji świadków wynika bowiem, że słychać było potworny huk, a na niebie pojawił się oślepiający blask. Jakby na chwilę noc zmieniła się w dzień.

Do zdarzenia doszło na pograniczu Botswany oraz RPA. Obiekt poruszał się z prędkością 60 tys. km/h, a jego rozmiar wynosił zaledwie od 2 do 4,5 m średnicy. Warto również wspomnieć, że był to jeden z 18 tysięcy podobnych obiektów wykrytych przez NASA w ostatnim czasie. Są one jednak na tyle małe, że Agencja się o nie po prostu nie martwi. 

Badacze uważają, że planetoida weszła w atmosferę około godziny 16:30 gdzieś na wschód od Papui-Nowej Gwinei, następnie pokonała przestrzeń powietrzną nad południową Indonezją, przemierzyła Ocean Indyjski, przeleciała nad Madagaskarem, aby w końcu wylądować gdzieś niedaleko RPA.

Naukowcy uważają, że taki obiekt musiał pozostawić po sobie jakiś ślad. Zdaniem badaczy pozostałości po planetoidzie prawdopodobnie spadły gdzieś na ziemię, dlatego wysłano specjalny zespół, którego zadanie będzie polegało na odnalezieniu tego, co z planetoidy zostało. Samą eksplozję możecie oglądać na poniższym wideo. 

https://www.youtube.com/watch?v=vmtTR3UC5YU

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek