Dlaczego mężczyźni boją się lekarzy bardziej niż kobiety

Mężczyźni, a przynajmniej ich zdecydowana większość, nienawidzą chodzić do lekarza i zazwyczaj znajdują tysiące wymówek, aby tylko uniknąć badań. Dlaczego?


  1. 1 Bo badanie jest krępujące


    Mężczyźni tak naprawdę wcale nie są mniej wstydliwi od kobiet. Niektóre badania, np. badanie prostaty przez odbyt, uważają za upokarzające. Powinni się zastanowić, czy to zbyt duża cena za uniknięcie nowotworu tego gruczołu. Lekarze też nie czerpią przyjemności z wykonywania takich badań, ale wiedzą, że dzięki temu mogą uratować komuś życie. Byłoby dobrze, gdyby pacjenci też mieli zdrowe, profesjonalne podejście do sprawy.
  2. 2 Bo uważają, że samo przejdzie


    Mężczyźni mają tendencje do omijania niewygodnych tematów. Kiedy im coś dolega, wolą udawać, że tego nie ma, a kiedy objawy zaczną być na tyle dokuczliwe, że nie można im zaprzeczyć – panowie przyjmują taktykę „w końcu samo przejdzie”. Mężczyźni z takim podejściem często trafiają do lekarza dopiero wtedy, kiedy jest już z nimi bardzo źle. Okazuje się, że to, co wcześnie wykryte można by było bezproblemowo wyleczyć, na tym etapie jest już śmiertelnym zagrożeniem. Nie namawiamy do tego, aby biegać do lekarza z każdym katarem i bólem głowy. Należy jednak obserwować swój organizm i jeśli częstotliwość występowania jakiejś dolegliwości albo jej natężenie podejrzanie odbiegają od normy – skonsultować się ze specjalistą.
  3. 3 Bo lekarz będzie ich krytykował


    Panowie bardzo nie lubią być krytykowani. Jeśli inny mężczyzna (nie daj Boże młodszy) upomina ich, że prowadzą kiepski styl życia, że źle się odżywiają, że mają nadwagę, że za mało ćwiczą, itd. – jest to bardzo bolesne dla ich ego. Cóż, trzeba po męsku wziąć to na klatę i obiecać poprawę.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek