Czy znane nam z filmów postacie historyczne faktycznie przypominały oryginały? Sprawdź!

Dla niektórych z was te informacje mogą okazać się druzgocące...


 1. 1 Kserkses I - "300"


  Filmowe wyobrażenie Kserksesa, jak widać, znacznie różni się od rzeczywistości. Z kolei opinie na temat charakteru perskiego króla z dynastii Achemenidów różnią się w zależności od źródeł. Niektóre podają, że był arogancki i zarozumiały, inne sławią go jako mądrego i doświadczonego króla. W filmie Kserkses pojawia się jako mieszanka obu typów.
 2. 2 Aleksander Macedoński - "Aleksander"


  Film został skrytykowany za wiele nieścisłości historycznych. Jedną z nich był nie tylko wygląd, ale przede wszystkim osobowość Aleksandra. Autorzy filmu przedstawili wielkiego wodza jako bardzo skomplikowaną osobowość o niejasnych motywacjach i zagmatwanej psychice, która nie odpowiada opisom króla ze starożytnych źródeł.
 3. 3 Salvador Dali - "Popiołki"


  Robert Pattison świetnie spisał się w roli jednego z najbardziej rozpoznawalnych artystów XX w. Wizualnie również go przypominał, choć charakteryzatorzy chyba trochę przesadzili z wąsami.
 4. 4 Leonidas - "300"


  Źródła zgodnie twierdzą, że w przeciągu pierwszych 10 lat swojego panowania, Leonidas nie wykazał się niczym szczególnym. Prawdopodobnie byłby całkowicie zapomnianym królem, gdyby nie bitwa pod Termopilami, gdzie wykazał się fenomenalną odwagą, walecznością i poświęceniem. Gerald Butler doskonale odzwierciedlił heroizm tej postaci.
 5. 5 Cesarz Kommodus - "Gladiator"


  Joaquin Phoenix zagrał wybitnie w "Gladiatorze", ale jego postać nie miała zbyt wiele wspólnego z rzymskim cesarzem. Fikcyjny władca rządził przez zaledwie dwa lata, podczas gdy w rzeczywistości Kommodus był władcą Rzymu przez niemal 13 lat. To, co się zgadza, to fakt, że rządy Kommodusa były okrutną tyranią. Cesarz chętnie urządzał krwawe igrzyska, podczas których nawet sam występował jako gladiator. Chcąc upodobnić się do Herkulesa nosił lwią skórę i maczugę.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek