Czy wiecie, że lampka wina jest jak godzina na siłowni?

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet Alberty w Kanadzie wykazały, że korzyści zdrowotne wynikające z picia czerwonego wina (oczywiście w zalecanych ilościach;)) są podobne do tych, które wynosimy z codziennego ćwiczenia przez godzinę na siłowni.


Okazuje się, że osoby, które piją codziennie 1 kieliszek czerwonego wina, są mniej narażone na rozwój demencji, a także raka. Co więcej, wino wpływa korzystnie na pracę serca, regulację cukru we krwi i – co z pewnością zainteresuje kobiety – spowalnia procesy starzenia się.

Za te wszystkie cuda odpowiedzialny jest jeden ze składników wina, resweratrol. Jest to związek chemiczny znajdujący się w winogronach, a przede wszystkim w ich skórkach. To czerwone wina otrzymuje się z fermentacji soku z owoców razem z ich skórkami, dlatego jest w nich więcej resweratrolu niż w winach białych.

To jeszcze nie koniec cudownych właściwości czerwonego wina. Resweratol poprawia sprawność fizyczną, pracę serca i siłę mięśni, a więc działa na organizm podobnie, jak ćwiczenia! To dobra wiadomość dla tych, którzy chcieliby ćwiczyć, ale fizycznie nie są w stanie tego robić.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek