Czy twój pies jest szczęśliwy? 7 największych błędów, jakie popełniamy, interpretując zachowanie psa


 1. 5 Pies chętnie ugości innego psa w swoim domu?


  Raczej nie. Psy pochodzą od wilków, a więc są zwierzętami terytorialnymi. Czują również obowiązek obrony tego, co uważają za swoje. Ludzie często urządzają swoim zwierzakom małe „randki”, żeby ich pupilek miał towarzystwo i mógł się z kimś pobawić. Tego typu spotkania lepiej aranżować na neutralnym gruncie, ponieważ jeden pies zawsze będzie czuł się bardziej pewnie na swojej posesji, a drugi może być odrobinę przestraszony. W każdym razie nie jest to dobry sposób na rozpoczęcie psiej znajomości.
 2. 6 Czy wylewny pies to przyjazny pies?


  Pamiętajcie, że jeśli pies jest przyjazny względem innego psa, wcale nie oznacza, że jest przyjazny względem wszystkich psów. Pomyślcie o sobie samych - to że kogoś lubicie wcale nie oznacza, że lubicie wszystkich. Podobnie jest z psami. Pamiętajcie również, że jeśli pies wydaje się nadmiernie skory do zabaw z obcymi psami i nader „przyjaźnie nastawiony”, może oznaczać to, że w ten sposób radzi sobie o prostu ze stresem związanym z poznawaniem innych psów.
 3. 7 Czy duże podwórko może zastąpić spacery?


  Ludzie często odnoszą mylne wrażenie, że w spacerach chodzi tylko o to, żeby pies sobie pobiegał. Idąc tym tokiem wydaje im się, że spacer można spokojnie zastąpić odpowiednio dużą posesją. Otóż wcale tak nie jest. Dla psa liczą się głównie nowe bodźce, zapachy, inne zwierzęta i przełamanie rutyny. Podwórko na ogół znają po czasie, jak własną kieszeń, więc bieganie po tym terenie to dla nich żadna frajda.
 4. 8 Czy psy się buntują i dlatego nie chcą robić sztuczek?


  Często wydaje nam się, że nasze psy „się buntują” przeciwko nam. Najczęściej można zauważyć coś podobnego, kiedy pies nie chce słuchać naszych komend i nie wykonuje zleconych mu zadań. Otóż psy po prostu mogą nie wiedzieć o co nam chodzi, mogą nie umieć wykonać sztuczki lub po prostu mają coś ważniejszego do zrobienia - co jednak wcale nie oznacza psiego buntu.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek