Czy twój pies jest szczęśliwy? 7 największych błędów, jakie popełniamy, interpretując zachowanie psa


 1. 1 #


  Większość ludzi wcale nie rozumie psów, choć wydaje im się, że jest zupełnie odwrotnie. W rzeczywistości jednak często wychodzi na to, że człowiekowi wydaje się jedno, podczas gdy pies „uważa” zupełnie co innego. Jak więc najlepiej interpretować zachowanie psów? Najlepiej zapoznać się w fachową literaturą, w której wszystko będzie dokładnie opisane. Możecie również rzucić okiem na poniższy poradnik, w którym postaraliśmy się kilka rzeczy opisać w przystępnej formie.
 2. 2 Psy lubią się dzielić?


  Psy nienawidzą się dzielić. U psów prawo własności to największa świętość, której nie powinno się naruszać. Pamiętajcie więc o tym, kiedy próbujecie coś odebrać swojemu pupilowi „tak dla zabawy”. Inaczej sprawy się mają wśród wytresowanych psów, które zostały nauczone tego, aby coś oddawać, kiedy człowiek tego chce.
 3. 3 Psy lubią się tulić?


  Kojarzycie te miny, jakie robią psy, kiedy ktoś próbuje je przytulać? No właśnie - psy tego nienawidzą. Chociaż oczywiście każdy właściciel wie lepiej i widzi, jak Kajtuś się oblizuje ze szczęścia, jak go przytula do piersi. Oblizywanie się też nie jest przyjaznym znakiem, ale my teraz nie o tym. Psy nie okazują sobie w ten sposób uczuć i jest to dla nich niesamowicie nieprzyjemne. Nerwowe merdanie ogonem, oblizywanie się czy próby ucieczki powinny być dostatecznym sygnałem, aby zaprzestać takich zabaw z naszym pupilem.
 4. 4 Szczekanie i warczenie zawsze musi być oznaką agresji?


  Nie muszą. Szczekanie oraz powarkiwanie mogą oznaczać wiele rzeczy. Od tego, że pies coś zauważył, poprzez to, że z nami się bawi, aż do tego, że chce nas zjeść. Nie zawsze jednak muszą być to negatywne sygnały. Psy często mogą potrzebować przestrzeni dla siebie, co komunikują zwykle właśnie warczeniem lub szczekaniem. Uszanujmy to wtedy i dajmy im tę przestrzeń.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek