Czarnogóra: Polski turysta zgubił się, więc rozpalił ogień, aby „dać sygnał”. Spłonął duży las


To kolejny duży pożar tego lata na adriatyckim wybrzeżu, tym razem spowodowany przez naszego rodaka.

Dwudziestoparoletni Dawid S. został odnaleziony około godziny 23 lokalnego czasu we wtorek nieopodal miejscowości Susajn. Godzinę wcześniej swoją akcję rozpoczęli strażacy, którzy musieli stoczyć walkę z gwałtownie rozprzestrzeniającym się pożarem. Dzięki ich sprawności spłonęło "zaledwie" kilkaset drzew.

Jak później udało się ustalić, pożar spowodował Polak. "Mamy informację, że polski turysta zgubił się w lesie i stwierdził, że rozpali ogień, aby dać sygnał, gdzie się znajduje. Pożar błyskawicznie rozprzestrzenił się po całej górze ze względu na wiatr i skrajną suszę. Sytuacja przez moment była ekstremalnie poważna, ponieważ istniało ryzyko, że nie uda się nam opanować żywiołu i pożar skieruje się na okoliczne miasto" - powiedział w rozmowie z lokalną prasą szef straży pożarnej w Barze, Velizar Cadenović. Jego koledzy walczyli z pożarem przez całą noc.

https://www.youtube.com/watch?v=fVEXwWkDhp8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?time_continue=134&v=RJLxO7yCiRM

Polski turysta będzie miał postawione zarzuty spowodowania zagrożenia dla zdrowia publicznego. Jego lekkomyślność jest wyjątkowo porażająca w kontekście tego, że zarówno Czarnogóra, jak i sąsiednia Chorwacja walczyły w ostatnim czasie z dziesiątkami pożarów. Tegoroczne lato jest tam wyjątkowo upalne, a przy wejściu do lasu są setki ostrzeżeń o tym, że ściółka jest bardzo sucha i jakiekolwiek zaprószenie ognia może doprowadzić do katastrofy.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
25
Lol
Że co? Że co?
3
Że co?
WTF WTF
4
WTF
Cholera Cholera
4
Cholera
Japier Japier
13
Japier
Wkurw Wkurw
2
Wkurw
Słodko Słodko
5
Słodko
Płacz Płacz
2
Płacz
nie lubię nie lubię
3
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
2
Uwielbiam
Straszne Straszne
8
Straszne
Thuglife Thuglife
9
Thuglife
Porażka Porażka
38
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek