Coraz więcej kobiet nie wstydzi się owłosienia na twarzy. Efekt zaskakuje!

Dziewczyny, czas na trochę szczerości. Jak często golicie nogi i bikini? A jak często golicie ręce? A wąsik? A... podbródek? Prawda jest taka, że kobiety nie są tak gładkie, jak społeczeństwo chciałoby wierzyć. Panie często mają włosy w miejscach, w których mężczyźni w życiu nie spodziewaliby się ich znaleźć. Damski zarost na twarzy jest o wiele częstszym zjawiskiem, niż wam się wydaje.


"We Can Face It" to kampania mająca za zadanie uświadamianie ludzi w kwestiach kobiecego zarostu, przełamanie tabu i przede wszystkim zaprzestanie piętnowania pań z brodą czy wąsami. Badania wykazały, że aż 40% kobiet zmaga się z niechcianym owłosieniem na twarzy. Przyczyną czasami jest stan zdrowia, innym razem to po prosty geny. Niektóre panie zmagają się z owłosieniem na twarzy czy klatce piersiowej na przykład w czasie ciąży, kiedy to hormony wymykają się spod kontroli.

Nadchodzi jednak nowa era. Coraz więcej kobiet przestaje walczyć z owłosieniem na twarzy i nie ma zamiaru dłużej się go wstydzić. Reakcje na takie odważne dziewczyny są różne. Niektóre naprawdę zaskakują... pozytywnie! Oto Harnaama Kaura, modelka, coatch, instagramowa sensacja i jedna z przewodinczek tego ruchu. 27-latka zauważyła zarost na swojej twarzy, ramionach i klatce piersiowej, gdy miała 11 lat. Zdiagnozowano u niej chorobę jajników, powodującą nadmierny poziom męskich hormonów w organizmie.

Harnaama była w szkole gnębiona, poniżana, zastraszana. Załamana nastolatka codziennie spędzała mnóstwo czasu na goleniu całego ciała. W końcu zaczęła się okaleczać, miała myśli samobójcze. W wieku 16 lat została sikhijką. Jej nowa religia zabraniała jej golenia ciała. Już jej nie wyznaje, ale dzięki niej nauczyła się akceptować swój zarost. Co więcej, zaczęła go pielęgnować. Zaczęła też dbać o siebie jako kobieta. Wierzy, że akceptacja swojego organizmu jest kluczem do szczęścia. W 2016 r. trafiła do Księci Rekordów Guinessa jako najmłodsza kobieta z brodą. Ma nadzieję, że to zainspiruje inne panie z tym problemem, aby... przestały nazywać go problemem!

Kolejną osobą walczącą o akceptację kobiet z zarostem jest Rose Geil z Oregonu. Rose twierdzi, że odkąd podjęła decyzję o zaprzestaniu walki z brodą i o pielęgnowaniu jej, czuje się bardziej seksowna i kobieca niż kiedykolwiek wcześniej. W filmiku poniżej wyjaśnia: "Zdecydowanie czuję się bardziej kobieco, odkąd mam brodę. To nie ma nic wspólnego z moim wyglądem fizycznym. Chodzi o moje nastawienie. Akceptując siebie, dając sobie pozwolenie na bycie taką, jaką jestem, czuję się pewniejsza siebie i bardziej sexy".

Rose przez 20 lat marnowała mnóstwo czasu i energii na golenie, wyrywanie, obcinanie niechcianego owłosienia. Wydawała mnóstwo pieniędzy za zabiegi laserowe. W końcu podjęła oważny krok i postanowiła spróbować zaakceptować swój wygląd. Pomogły jej media społecznościowe, gdzie zobaczyła inne brodate kobiety. Skontaktowała się z nimi i zaprzyjaźniła. Dodały jej odwagi i pewności siebie.

Rose była zaskoczona tym, jak ciepło jej decyzję przyjęła rodzina i przyjaciele. Dostała od nicj mnóstwo wsparcia i akceptacji. Przyznaje, że czasami jest jej przykro, kiedy na ulicy jest mylona z mężczyzną. W zdecydowanej większości przypadków ludzie jednak podziwiają ją i chwalą za odwagę i dystans do siebie. To naprawdę inspirująca kobieta, sprawdźcie sami:

https://youtu.be/GFRVgAVJAtQ

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
1
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
1
Uwielbiam
Straszne Straszne
3
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
2
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek