Ciekawostki, których kobiety i mężczyźni nie wiedzą o sobie nawzajem

Istnieje mnóstwo stereotypów na temat mężczyzn i kobiet, ale większość z nich ma niewiele wspólnego z prawdą. Dzięki badaniom statystycznym można łatwo sprawdzić, które z nich znajdują odzwierciedlenie w rzeczywistości, a które są jedynie mitami.


 1. 1 Praca nad sylwetką


  Uważa się, że mężczyźni ciężej pracują nad rzeźbą ciała. Ćwiczenie mięśni wymaga wiele czasu, wysiłku i wyrzeczeń. Od kobiet wymaga się tylko, aby nie przesadzały z jedzeniem i utrzymywały szczupłą sylwetkę. Jak więc myślicie, kto poświęca więcej czasu i wysiłku dla swojej figury? Otóż przeciętny mężczyzna poświęca około 2 lata swojego życia na ćwiczenia (włączając w to gry zespołowe, okazjonalny jogging, wycieczki rowerowe, siłownię, itp.). Kobieta spędza na takich aktywnościach tylko rok życia… Jednakże do tego należy dodać 17 lat, w czasie których próbuje zrzucić/utrzymać wagę za pomocą różnych diet.
 2. 2 Pielęgnacja ciała


  Jeśli spytamy kogoś, kto spędza więcej czasu szykując się do wyjścia, zapewne bez wahania odpowie, że kobieta. Tymczasem wyniki badań mówią co innego. Przeciętny facet poświęca na swoją toaletę 81 minut. Czas ten obejmuje prysznic, golenie, nawilżanie, układanie włosów i ubieranie się. Kobieta na to wszystko potrzebuje tylko 75 minut. Co jest szczególnie zaskakujące, mężczyzna poświęca 18 minut na samo golenie twarzy, podczas gdy kobiecie wystarczy 14 minut na depilację nóg, pach i okolic bikini. Trzeba wspomnieć, że w statystykach tych nie wzięto pod uwahę makijażu, ponieważ panowie (zazwyczaj…) nie zawracają sobie nim głowy. W tych badaniach wzięto pod uwagę tylko czynności, które wykonują przedstawiciele obu płci.
 3. 3 Sprzątanie


  Kobiety spędzają na sprzątaniu ok. 2,5 roku swojego życia. Chodzi o mycie naczyń, odkurzanie, zmywanie podłogi, ścieranie kurzy, układanie rzeczy, pranie, itd. Mężczyźni poświęcają na te czynności tylko 1,5 roku. Czy te statystyki kogoś szokują?
 4. 4 Prowadzenie samochodu


  Te wyniki mogą być szczególnie zaskakujące. Badania wykazały, że zarówno panowie jak i panie spędzają ok 3 lat swojego życia za kierownicą.
 5. 5 Gotowanie


  Według statystyk, przeciętna kobieta spędza ok 3 lata życia na przygotowywaniu śniadań, gotowaniu obiadów i kolacji oraz szykowaniu przekąsek. Mężczyzna poświęca przyrządzaniu posiłków ok. 1,5 roku i są to przede wszystkim czynności związane z robieniem małych przekąsek na szybko lub odgrzewaniem posiłków w mikrofalówce.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek