8 znaków, którymi twoje miejsca intymne dają ci do zrozumienia, że coś jest z nimi nie tak


 1. 1 Wydzielina z pochwy wydaje ci się dziwna


  Wydzielina z pochwy jest zjawiskiem normalnym. Wraz z nią organizm pozbywa się z macicy bakterii i martwych komórek. Prawidłowy kolor wydzieliny waha się od przezroczystego do mlecznobiałego. Jeśli zauważysz znaczącą zmianę barwy wydzieliny, np. na żółtą lub brązowawą, chyba czas na wizytę u ginekologa. Może to być efekt zupełnie niegroźnych wahań hormonalnych, ale podobne objawy występują też przy bardzo poważnych dolegliwościach, takich jak rak szyjki macicy. Lepiej to sprawdzić!
 2. 2 Twoje miejsca intymne brzydko pachną


  Oczywiście pochwa nigdy nie pachnie morską bryzą, ale jeżeli zauważyłaś, że jej zapach jest bardziej intensywny niż zwykle i zdecydowanie nieprzyjemny, może to wskazywać na stan zapalny i być oznaką infekcji, a nawet raka. Koniecznie skontaktuj się z lekarzem.
 3. 3 Od dłuższego czasu jest tam bardzo sucho


  To jak bardzo powinnaś się martwić tym problemem zależy od twojego wieku. Wilgotność pochwy jest czymś normalnym i potrzebnym dla kobiet aktywnych seksualnie. Dziewczyny, które dopiero dojrzewają, a także panie po menopauzie doświadczają suchości w pochwie. Może to być spowodowane również zmianami hormonalnymi, a także przyjmowaniem niektórych leków. Jeżeli problem nie znika od dłuższego czasu lepiej skontaktować się z lekarzem.
 4. 4 Odczuwasz pieczenie i/lub swędzenie


  Jeśli odczuwasz pieczenie i/lub swędzenie, np. przy oddawaniu moczu, to zdecydowanie nie jest normalne. Prawdopodobnie przyczyną jest infekcja bakteryjna – zapalenie pochwy lub pęcherza. Łagodne infekcje można wyleczyć w przeciągu kilku dni, ale musisz szybko zareagować. Jeżeli zignorujesz problem, możesz doprowadzić do poważnych problemów.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek