6 wskazówek, dzięki którym poznasz, czy twoje rzeczy to podróbki

Sprawdź, czy nie dałeś się oszukać!


 1. 1 Obejrzyj opakowanie


  Producenci podróbek często zaniedbują tę kwestię. Oryginalny twórca iPhone'a zawsze dba nawet o najmniejsze szczegóły opakowania swoich towarów. Przyjrzyj się uważnie pudełku, zwracając uwagę na jakość druku: czcionka powinna być spójna i czytelna. Lekko potrząśnij opakowaniem. W środku nic nie powinno "fruwać". Wszystko powinno być tak umieszczone, aby podczas transportu nie doszło do uszkodzeń. Nawet szwy i narożniki folii pokrywającej pudełko powinny być nienaganne.
 2. 2 Zajrzyj do instrukcji obsługi


  Instrukcja obsługi to paszport każdego gadżetu. Wszystkie ważne informacje powinny być w niej zawarte w języku kraju, w którym dokonano zakupu. Jeśli tak nie jest, jest to albo sprzęt przemycany, albo kopia marki.
 3. 3 Zwróć uwagę na materiał


  Każdy materiał: plastik, guma czy aluminium, może być wysokiej lub niskiej jakości. Znane marki nie oszczędzają na materiałach. Powłoka z tworzywa sztucznego powinna być gładka, bez żadnych wypustek i innych niedoskonałości. Gdy przyjrzysz się z bliska podróbce, bez problemu rozpoznasz tani plastik z matowymi odcieniami i nieregularną powierzchnią.
 4. 4 Przyjrzyj się czcionce


  Logo jest twarzą każdej marki i po nim najłatwiej jest rozpoznać podróbkę. Wszystkie litery i symbole na urządzeniu muszą być czytelne, trwałe, doskonałe. W przypadku fejkowych urządzeń, często logo minimalnie się różni lub brakuje na nich nazwy producenta.
 5. 5 Sprawdź ładowarkę


  Ładowarka powinna być dostosowana do użytkowników kraju, w którym jest sprzedawana. Oznacza to, że jeżeli kupiłeś ją w Europie, powinna pasować do europejskich gniazdek. Jeśli musisz dokupić dodatkową końcówkę, jest to znak ostrzegawczy. Oryginalna ładowarka nie będzie mieć małych wypustek na plastikowych częściach bolców. Poza tym, podobnie jak w wypadku każdego innego gadżetu, oryginał jest wykonany z najwyższej jakości materiału. Marka jest odpowiedzialna za bezpieczeństwo użytkownika podczas korzystania z gadżetu, stąd oryginalne ładowarki mają gładkie metalowe końcówki i najwyższej jakości wykończenia.
 6. 6 Przyjrzyj się przewodom i wtyczkom


  Niska jakość wtyczki jest jednym z najbardziej oczywistych znaków, że mamy do czynienia z podróbką. W przypadku oryginału kabel będzie podłączony do wtyczki równomiernie, podczas gdy w fałszywce znajdziesz nieprawidłowe kąty i luźne części. Zdarza się nawet, że długość wtyczki nie pokrywa się z głębokością gniazda. Zwróć też uwagę na jakość izolacji oraz na symbol. Kabel powinien być elastyczny i równomierny, a oznaczenia na nim wyraźne.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
14
Lol
Że co? Że co?
69
Że co?
WTF WTF
23
WTF
Cholera Cholera
24
Cholera
Japier Japier
8
Japier
Wkurw Wkurw
9
Wkurw
Słodko Słodko
3
Słodko
Płacz Płacz
4
Płacz
nie lubię nie lubię
8
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
5
Uwielbiam
Straszne Straszne
6
Straszne
Thuglife Thuglife
15
Thuglife
Porażka Porażka
26
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek