6 przekąsek, które są uważane za zdrowe, podczas gdy rzeczywistość jest zupełnie inna

Jeśli wydaje ci się, że jedząc to jesteś fit, to bardzo się mylisz...


 1. 1 Wafle ryżowe


  Owszem, nie zawierają tłuszczu i mają niewiele kalorii. Tyle wiedzą wszyscy, ale mało kto wie również o tym, że wafle ryżowe mają bardzo wysoki indeks glikemiczny, czyli powodują skoki poziomu cukru we krwi, co bardzo szkodliwie wpływa na metabolizm. Spodziewaj się po nich napadu głodu i apetytu na słodycze. C więcej, zawierają bardzo niezdrowy dla organizmu arsen.
 2. 2 Batony proteinowe


  Takie batony proteinowe i energetyczne z jakiegoś powodu uchodzą za zdrowe, tymczasem niektóre mają więcej cukru niż batony czekoladowe typu Mars czy Snickers. Suszone owoce, przeróżne syropy w tej dawce, to prawdziwa cukrowa bomba.
 3. 3 Dietetyczna cola


  Wszyscy powtarzają, że dietetyczna cola jest dietetyczna, bo nie ma cukru. To prawda, ale nie zapominajmy o sztucznych słodzikach, takich jak aspartam, którego 1g jest jakieś 13 tysięcy razy słodszy od 1g cukru. Efekt picia takiej coli to wzmożona chęć na słodycze, nie mówiąc już o tym, że sztuczne słodziki są bardzo tuczące.
 4. 4 Jogurt light


  Jogurt o obniżonej zawartości tłuszczu pozbawiony jest walorów smakowych, producenci muszą więc tłuszcz zastąpić czymś innym. Czym? Oczywiście cukrem.
 5. 5 Paczka suszonych owoców


  Oczywiście nie ma nic złego w suszonych owocach, pod warunkiem, że przekąską jest ich niewielka ilość. Tymczasem producenci paczkowanych suszonych owoców sprzedają je jako porcje na jedno posiedzenie. To ogromna dawka cukru!
 6. 6 Chipsy warzywne


  To, że są warzywne, wcale nie znaczy, że zdrowe. To warzywa smażone, a więc pozbawione większości swoich witamin. W dodatku smażone w ogromnych ilościach bardzo niezdrowych tłuszczów i obficie potraktowane solą.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
1
Lol
Że co? Że co?
16
Że co?
WTF WTF
6
WTF
Cholera Cholera
3
Cholera
Japier Japier
1
Japier
Wkurw Wkurw
7
Wkurw
Słodko Słodko
1
Słodko
Płacz Płacz
1
Płacz
nie lubię nie lubię
3
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
2
Uwielbiam
Straszne Straszne
4
Straszne
Thuglife Thuglife
3
Thuglife
Porażka Porażka
3
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek