5 błędów, które popełniasz codziennie podczas prysznica

Robisz to zupełnie nieświadomie...


 1. 1 Zbyt gorąca woda


  Gorąca woda sprawia, że skóra jest sucha i łuszczy się. Niektórzy lubią wygrzać się w takiej wodzie, ale pozbawia ona skórę warstwy ochronnej, do tego zwiększając przepływ krwi, co często prowadzi do powstawania rumieni, stanów zapalnych i wysypek.
 2. 2 Zbyt długi prysznic


  Podobnie jak zbyt gorąca woda, długie kąpiele również wysuszają skórę, co może prowadzić do wysypek i nieprzyjemnego swędzenia. Czas trwania prysznica nie powinien przekraczać 10 minut.
 3. 3 Zbyt duża ilość kosmetyku


  Im więcej żelu pod prysznic, tym silniej działają zawarte w nim substancje aktywne. Oznacza to, że zbyt duża ilość kosmetyku pozbawia twoją skórę naturalnej warstwy ochronnej, co może prowadzić do suchości i chropowatości skóry. Dotyczy to szczególnie kosmetyków o właściwościach antybakteryjnych. Jeżeli nie jest to zalecane przez dermatologa, nie powinno się używać ich zbyt często i w zbyt dużej ilości.
 4. 4 Używanie starej i wilgotnej myjki


  Mokre rękawice, gąbki i myjki są idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii i pleśni, dlatego należy je zmieniać jak najczęściej (co najmniej co 4 tygodnie). Ważne jest, aby po użyciu dokładnie je umyć i wysuszyć.
 5. 5 Zbyt mocne wycieranie się ręcznikiem


  Ciało należy osuszyć delikatnie przyciskając ręcznik do skóry, a nie gwałtownie ją pocierając. Następnie zaleca się nałożenie ulubionego kosmetyku nawilżającego na jeszcze lekko wilgotną skórę.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
21
Lol
Że co? Że co?
7
Że co?
WTF WTF
9
WTF
Cholera Cholera
6
Cholera
Japier Japier
5
Japier
Wkurw Wkurw
5
Wkurw
Słodko Słodko
1
Słodko
Płacz Płacz
2
Płacz
nie lubię nie lubię
15
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
7
Uwielbiam
Straszne Straszne
4
Straszne
Thuglife Thuglife
15
Thuglife
Porażka Porażka
9
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek