12 najbardziej niesamowitych plaż na świecie. Na której spędziłbyś wakacje?


 1. 1 1. Whitehaven Beach – Australia


  Piękna 7-kilometrowa plaża, która słynie ze swojego białego piasku, na który w 98% składa się czysta krzemionka.
 2. 2 Różowa plaża – Bahamy


  Wyspa Harbour to jedno z najbardziej niesamowitych miejsc na Bahamach. Skruszone muszle jednokomórkowców Foraminifera sprawiają, że piasek ma piękną różową barwę.
 3. 3 Plaża kochanków – Wyspy Marieta, Meksyk


  Ludzie pewnie nie odkryliby tej plaży, gdyby nie specyficzny dźwięk fal. Playa del Amor znajduje się zaledwie kilka metrów od niezamieszkanych Wysp Marietas. Tylko nieliczni turyści są w stanie dotrzeć do tego miejsca, co czyni je cudownym dla tych, którzy poszukują prywatności.
 4. 4 Navagio Beach – Grecja


  Wyspa Zakintos to jedno z najcudowniejszych miejsc na świecie. Jedną z jej atrakcji jest Zatoka Wraku na plaży Navagio, zamkniętej potężnymi białymi klifami. Spoczywa na niej wrak greckiego statku „Panagiotis”.
 5. 5 Ipanema – Brazylia


  Rio de Janeiro ma 23 plaże, a Ipanema jest uważana za najbardziej niesamowitą z nich wszystkich. Położona przy eleganckiej i modnej dzielnicy, jest wielką atrakcją zarówno dla lokalnych plażowiczów, jak i turystów.
 6. 6 Maho Beach – Antyle Holenderskie


  Plaża jest piękna, ale to, co przede wszystkim stanowi o jej atrakcyjności, to bliskość portu lotniczego, wyposażonego w tylko jeden pas startowy, którego początek oddzielony jest od plaży jedynie wąską drogą. Startujące i podchodzące do lądowania samoloty przelatują nad plażą na wysokości zaledwie kilkunastu metrów, co dla plażowiczów jest zarówno niebezpieczne, jak i niesamowicie ekscytujące.
 7. 7 Szklana plaża, Kalifornia, USA


  Przepiękna plaża „udekorowana” milionami wielobarwnych szkiełek. Kiedyś w tym miejscu znajdowało się… ogromne wysypisko śmieci. W 1967 roku znaleziono inne miejsce na składowanie odpadów, a zdewastowana przez ludzką głupotę plaża pozostała niechlubnym świadectwem lekkomyślności człowieka wobec środowiska. Wydawało się, że dla tego miejsca nie ma już ratunku, tymczasem w przeciągu 30 lat natura sama naprawiła błędy ludzi. Fale szlifowały szklane odłamki tworząc z nich przepiękny kolorowy „dywan” na plaży. Gdy okoliczni mieszkańcy zaczęli dostrzegać jej potencjał, usunęli z niej inne niż szklane śmieci. Efekt jest niesamowity!
 8. 8 Bottom Bay – Barbados


  Bottom Bay to napiękniejsza plaża na Barbadosie. Turyści nazywają ją rajem na Ziemi.
 9. 9 Hyams Beach – Australia


  Hyams Beach to plaża słynąca z najbielszego piasku na świecie. Z pewnej odległości plaża wygląda, jakby pokryta była bitą śmietaną.
 10. 10 Vaadhoo Island – Malediwy


  Ta plaża jest wyjątkowo piękna nocą, kiedy to mieni się niebieskimi i turkusowymi światełkami. Ten niesamowity efekt to zasługa planktonu, u którego ruch wody powoduje bioluminescencję.
 11. 11 Grace Bay – Turks i Caicos


  Grace Bay słynie na całym świecie ze swego białego piasku o konsystencji pudru i turkusowej wody.
 12. 12 Seagaia Ocean Dome – Japonia


  Białe piaszczyste plaże, ocean ze sztucznymi falami do surfingu, kaskady wodne, zjeżdżalnie, baseny z hydromasażem i SPA, rośliny tropikalne – tym razem to wszystko spod ręki człowieka.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
3
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
2
WTF
Cholera Cholera
4
Cholera
Japier Japier
3
Japier
Wkurw Wkurw
2
Wkurw
Słodko Słodko
12
Słodko
Płacz Płacz
4
Płacz
nie lubię nie lubię
1
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
74
Uwielbiam
Straszne Straszne
1
Straszne
Thuglife Thuglife
3
Thuglife
Porażka Porażka
4
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek