10 nawyków, które uważasz za dobre, tymczasem one rujnują twój wygląd i zdrowie

Może wydawać ci się, że prowadzisz zdrowy tryb życia i jesteś fit, podczas gdy rzeczywistość jest zupełnie inna.


 1. 1 Mycie zębów po każdym posiłku


  Po zjedzeniu czegoś kwaśnego powinno się odczekać przynajmniej 30 minut przed umyciem zębów. Pokarmy zawierające kwas cytrynowy osłabiają szkliwo, a szczotkowanie zębów powoduje jego uszkodzenia.
 2. 2 Spożywanie produktów "light"


  Zazwyczaj widoczne na etykietach komunikaty, takie jak "naturalny", "zdrowy", "dietetyczny" są czystą manipulacją. Wybierając produkty skupiaj się na składnikach, a nie na hasłach reklamowych.
 3. 3 Sypianie dłużej w weekendy


  Sypianie o parę godzin dłużej przez 2 dni w tygodniu wydaje się dobrym pomysłem, ale w rzeczywistości ma fatalny wpływ na organizm, Zamiast odsypiać w weekendy, staraj się sypiać regularnie przez cały tydzień.
 4. 4 Izolowanie się od znajomych po przejściu na dietę


  Po przejściu na dietę często unikamy spotkań z przyjaciółmi. Boimy się wspólnych posiłków, czy imprez, ponieważ nie chcemy być narażeni na pokusy w postaci kalorycznych posiłków czy alkoholu. Takie postępowanie jednak nie pomaga nam w utrzymaniu diety. Podświadomie zaczynamy ją obwiniać za nasze złe samopoczucie, kojarzy nam się ona z samotnością i wyrzeczeniami. O wiele lepszym pomysłem jest przekonanie się, że bycie na diecie wcale nie jest takie trudne. Bez alkoholu też można się świetnie bawić (szczególne zadowolenie odczuwa się następnego dnia), a sałatki w restauracjach są naprawdę pyszne.
 5. 5 Omijanie posiłków


  Kiedy próbujemy schudnąć, często omijamy śniadania czy kolacje. Ta strategia jednak nie działa tak, jak byśmy tego chcieli. Czy wiecie, że osoby, które "przeskakują" posiłki są statystycznie cięższe niż osoby, które jedzą regularnie? Wynika to z faktu, że omijając jeden posiłek, jesteśmy bardziej głodni i objadamy się kolejnym. Lepiej jeść mniej i częściej, niż przejadać się raz w ciągu dnia.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
0
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
0
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
0
Japier
Wkurw Wkurw
0
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
0
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek