10 najbardziej zatruwających życie błędów, których nigdy nie powinno się popełniać

Czyli krótki przepis na to, jak nie zniszczyć sobie życia.


 1. 1 Nie wstydź się swojego wyglądu


  Oczywiście powinno się przestrzegać pewnych zasad (zakładanie czerwonej mini na pogrzeb wujka to przesada), ale nigdy nie przejmuj się komentarzami dotyczącymi twojej figury czy gustu. Przez takich komentatorów zawsze przemawiają zawiść i własne kompleksy. Ważne, aby samemu czuć się dobrze w swojej skórze. Opinia innych nie może zatruwać ci życia! Oni za 3 sekundy zapomną, że to cię skomentowali, więc nie warto zaprzątać sobie tym głowy.
 2. 2 Nie wybieraj między karierą, a życiem osobistym


  Łatwo powiedzieć, trudno zrealizować... Nie aż tak! Nie musisz poświęcać się całkowicie jednej sferze życia, żeby odnosić sukcesy w drugiej. Kluczem jest ustalanie priorytetów. Jeśli tym razem musiałeś zaniedbać obowiązki rodzinne na rzecz pracy, następnym razem wynagrodź to swoim bliskim... i nie odkładaj tego! Jeśli z powodów osobistych nie sprostałeś wymaganiom szefa, następnym razem pokaż stuprocentowe zaangażowanie. Pamiętaj przy tym o komunikacji ! Przecież zarówno towarzystwo z pracy jak i rodzina to ludzie, którzy zrozumieją twoją sytuację, jeśli im o niej opowiesz. Jeśli z kolei trafisz na tyrana... To czym prędzej wyrzuć go ze swojego życia!
 3. 3 Nie pozwól innym decydować o swoim życiu


  Warto słuchać rad, szczególnie starszych, bardziej doświadczonych ludzi, którym wiesz, że zależy na twoim szczęściu. Dopóki nie osiągniesz pełnoletności powinieneś pamiętać, że to twoi opiekuni biorą odpowiedzialność za większość twoich błędów, ale jako dorosły człowiek już sam za nie odpowiadasz i... masz prawo je popełniać! To twoje życie i nikt poza tobą nie powinien decydować o tym, jak je przeżyjesz.
 4. 4 Nie tkwij w toksycznym związku


  Trwanie w związku, który cię unieszczęśliwia to najgorsza trucizna. Jeśli nie widzisz już szans na naprawę tej relacji, dlaczego skazujesz się katorgę do końca życia? Czasami odejść jest trudniej niż zostać, jednak gdy już odważysz się na ten krok i odetchniesz, przekonasz się, że zawsze warto walczyć o swoje szczęście.
 5. 5 Nie pozwól zmuszać się do czegoś, na co nie masz ochoty


  Jesteś wolnym człowiekiem i nikt, absolutnie nikt nie ma prawa do niczego cię zmuszać. Nie pozwól wmówić sobie, że coś jest twoim obowiązkiem , jeżeli ty czujesz, że wcale tak nie jest.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
4
Lol
Że co? Że co?
11
Że co?
WTF WTF
32
WTF
Cholera Cholera
1
Cholera
Japier Japier
5
Japier
Wkurw Wkurw
11
Wkurw
Słodko Słodko
3
Słodko
Płacz Płacz
5
Płacz
nie lubię nie lubię
8
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
2
Uwielbiam
Straszne Straszne
4
Straszne
Thuglife Thuglife
9
Thuglife
Porażka Porażka
8
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek