10 modnych rzeczy, które niszczą twoje zdrowie, a nie zdajesz sobie z tego sprawy


1. Obcisłe spodnie

Noszone na co dzień przez dłuższy okres czasu mogą stworzyć wiele problemów, jak problemy z krążeniem, poszerzenie naczyń krwionośnych, problemy z trawieniem czy bóle ud.

2. Buty na obcasie

Bóle stawów, halluksy, skręcone kostki, choroba zwyrodnieniowa stawów, uszkodzenia nerwów - za to wszystko możemy winić buty na obcasie. Kobiety mają cztery razy więcej problemów ze stopami niż mężczyźni nie bez przyczyny. Im wyższy i węższy obcas - tym gorzej.

3. Stringi

Ich długotrwałe noszenie może powodować infekcje pochwy, hemoroidy oraz podrażnienia skóry. Jeśli już je nosisz, to koniecznie bawełniane.

4. Ciężkie kolczyki i naszyjniki

Około 20 procent wszystkich przekłuć uszu powoduje infekcję bakteryjną. Cięższa biżuteria może uszkodzić ci ucho. Podobnie naszyjniki - zbyt ciężkie mogą powodować ból szyi czy nawet uszkodzenia kręgosłupa.

5. Krawaty

Nie tylko kobiety cierpią z powodu mody. Są badania naukowe, które stwierdzają, że aż dwie trzecie mężczyzn kupuje koszule z kołnierzykiem w za małym rozmiarze i zaciska krawat zbyt mocno. Powoduje to gorsze krążenie krwi i bóle głowy, ogranicza zakres ruchu szyją, zwiększa napięcie mięśniowe i prowadzi do bólu pleców i ramion.

6. Źle dopasowany biustonosz

Źle dopasowany biustonosz może prowadzić do rozmaitych problemów jak bóle pleców, ramion i kręgosłupa. Jeśli masz duże piersi, unikaj noszenia biustonoszy z cienkimi rzemykami. Jeśli masz małe piersi, uważaj żeby metalowe części miseczki nie uszkodziły ci skóry.

7. Japonki

Wbrew pozorom nie jest to za bardzo bezpieczne obuwie. Jest duże ryzyko zdarcia skórek między palcami, co naraża cię na infekcje. Dodatkowo, uderza stopą o ziemię z większą siłą, bo podeszwa nie ma amortyzacji.

8. Gorset wyszczuplający

Zbyt ciasny gorset może prowadzić do problemów z oddychaniem i krążeniem krwi oraz bólów mięśniowych.

9. Duże torby

Noszenie zbyt dużego ciężaru na jednym ramieniu powoduje bóle mięsni i może uszkodzić stawy, a na dłuższą metę prowadzi do skrzywienia kręgosłupa.

Ołówkowa spódnica

Ograniczają zakres ruchu, co może sprawić, że stracisz równowagę i się wywrócisz. Na dłuższą metę mogą powodować nadwyrężenia mięśni i zwyrodnienie stawu kolanowego.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
38
Lol
Że co? Że co?
94
Że co?
WTF WTF
36
WTF
Cholera Cholera
14
Cholera
Japier Japier
18
Japier
Wkurw Wkurw
12
Wkurw
Słodko Słodko
5
Słodko
Płacz Płacz
8
Płacz
nie lubię nie lubię
10
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
4
Uwielbiam
Straszne Straszne
12
Straszne
Thuglife Thuglife
12
Thuglife
Porażka Porażka
32
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek