10 korzyści wynikających z picia piwa

Piwo, jeden z najstarszych alkoholi świata, jest chyba również jednym z najczęściej towarzyszących nam trunków na wszelkich spotkaniach towarzyskich. Wypady do knajpy, grillowanie czy prace remontowe w mieszkaniu nie obejdą się bez złocistego trunku z charakterystyczną pianką o intensywnym aromacie. Piwo nie tylko smakuje wyśmienicie, ale ma również wiele właściwości, które korzystnie wpływają na nasz organizm.


 1. 1 Zwiększa kreatywność


  Mówi się, że „od wódki rozum krótki”. Piwo natomiast co prawda nie sprawi, że będziemy mądrzejsi, ale za to pobudzi naszą kreatywność. Alkohol w niewielkiej ilości pobudza bowiem mózg i sprzyja kreatywnemu myśleniu i szybszemu rozwiązywaniu problemów. Piwo może zapobiec nawet chorobie Alzheimera. Pamiętajcie jednak, że zasada „im więcej tym lepiej” w tym wypadku w ogóle nie działa.
 2. 2 Zapobiega cukrzycy


  Okazuje się, że Ci, którzy pozwalają sobie na umiarkowane picie piwa, znacznie rzadziej zapadają na cukrzycę typu 2. Badania wykazały, że ryzyko zachorowania spada o 15%. Szkoda, że picie większej ilości piwa nie pomnaża tego wyniku…
 3. 3 Wspomaga nerki


  Fińscy naukowcy odkryli, że osoby, które piją jedno piwo dziennie mają o 40% zmniejszone szanse na wystąpienie u nich kamieni nerkowych. Bursztynowy napój jest moczopędny, dzięki czemu pobudza nerki do działania, dzięki czemu nie tylko zapobiega kamicy nerkowej, ale także ją leczy.
 4. 4 Wzmacnia serce


  Na podstawie badań przeprowadzonych we Włoszech stwierdzono, że picie piwa zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób serca o ponad 40%. Piwko dziennie pomaga podnieść poziom HDL, czyli dobrego cholesterolu, który chroni żyły przed zatorami, tym samym zapobiegając zawałom.
 5. 5 Działa regenerująco


  Piwo nawadnia organizm nawet lepiej od wody! Pamiętajcie jednak, że to wcale nie znaczy, że po każdej wizycie na siłowni należy sięgać po alkohol…

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
4
Lol
Że co? Że co?
0
Że co?
WTF WTF
1
WTF
Cholera Cholera
0
Cholera
Japier Japier
1
Japier
Wkurw Wkurw
1
Wkurw
Słodko Słodko
0
Słodko
Płacz Płacz
0
Płacz
nie lubię nie lubię
0
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
2
Uwielbiam
Straszne Straszne
0
Straszne
Thuglife Thuglife
0
Thuglife
Porażka Porażka
0
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek