10 błędów, które kobiety popełniają na co dzień, a potem płaczą, że są brzydkie


 1. 1 Spanie w makijażu


  Zdarza Ci się być tak zmęczoną, że przed snem nawet nie masz siły zmyć makijażu? Nic dziwnego, że potem chce Ci się płakać na widok swojej skóry w lustrze. Warto jednak wysilić się i oczyścić twarz przed snem. Potrwa to najwyżej 3 minuty, a unikniesz zatkanych porów, zaskórników i innych niedoskonałości. Noc jest porą odpoczynku dla całego Twojego organizmu, pozwól odpocząć też swojej skórze i daj jej swobodnie oddychać.
 2. 2 Brudne pędzle do makijażu


  Brudne pędzle, gąbeczki i wszelkie inne aplikatory do nakładania makijażu rujnują Twoją skórę. Oprócz kosmetyków gromadzą się na nich bakterie, martwe komórki skóry i kurz. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że to właśnie one bardzo często są powodem Twojej wysypki, trądziku i infekcji. Pamiętaj, aby je regularnie myć (specjaliści polecają do tego celu specjalne płyny dostępne w sklepach kosmetycznych albo delikatne szampony dla dzieci) lub po prostu wymieniać.
 3. 3 Obgryzanie paznokci


  To jeden z najbardziej obrzydliwych nawyków. Wielu ludzi twierdzi, że poznając kogoś najpierw zwraca uwagę na jego dłonie. Pomyśl, jakie fantastyczne musisz zatem robić pierwsze wrażenie. Obgryzanie paznokci nie tylko wpływa na okropny wygląd Twoich dłoni, ale jest też bardzo niezdrowe. Pomyśl ilu różnych rzeczy dotykasz przez cały dzień. Bakterie zostają na Twoich paznokciach, a potem lądują w Twoich ustach. Zamiast obgryzać paznokcie spróbuj żuć gumę. Jeśli to nie pomoże, pomaluj je specjalnym lakierem o paskudnym, gorzkim smaku.
 4. 4 Częste oblizywanie ust


  Nieustannie oblizując i przygryzając wargi sprawiasz, że Twoje usta są popękane, spierzchnięte i bardzo nieatrakcyjne. Im bardziej są wysuszone tym częściej je oblizujesz – to błędne koło. A wystarczy za parę gruszy kupić balsam do ust albo zwykłą wazelinę i regularnie ją stosować.
 5. 5 Wyciskanie pryszczy


  Pokusa wyciśnięcia dojrzałego już pryszcza jest ogromna, jednak spróbuj się powstrzymać. To najgorsze, co możesz zrobić swojej skórze. Takie postępowanie często pozostawia po sobie blizny i prowadzi do zakażenia i rozprzestrzeniania się trądziku w inne miejsca. Jeśli masz pryszcza, pozwól swojej skórze wyleczyć się samej, wspomagając ją antybakteryjnymi kosmetykami.

Jaka była twoja reakcja?

Lol Lol
1
Lol
Że co? Że co?
3
Że co?
WTF WTF
9
WTF
Cholera Cholera
1
Cholera
Japier Japier
2
Japier
Wkurw Wkurw
8
Wkurw
Słodko Słodko
1
Słodko
Płacz Płacz
2
Płacz
nie lubię nie lubię
3
nie lubię
Uwielbiam Uwielbiam
1
Uwielbiam
Straszne Straszne
1
Straszne
Thuglife Thuglife
2
Thuglife
Porażka Porażka
14
Porażka
Twitter Comments

log in

Become a part of our community!

reset password

Wróć do
log in
Wybierz Format
Quiz osobowości
Trivia quiz
Głosowanie
Artykuł
Lista
Lista z Rankingiem
Mem
Wideo
Obrazek